Kiedy początkowe uczucie motyli w brzuchu przemija, a przebywanie z partnerem przynosi więcej smutku niż radości, rozstanie często jest najlepszym rozwiązaniem. Jak rozpoznać, że to najwyższy czas na rozstanie?

Poznaj 6 sygnałów, które pokażą Ci, że być może Wasz związek nie ma przyszłości.

Czytaj także: Jak cieszyć się życiem singla? Nie zawsze bycie samemu oznacza bycie nieszczęśliwym

1. Brak czasu dla drugiej połówki

Bez względu na swoje obowiązki i ścieżkę kariery każdy powinien starać się znaleźć czas dla swojego partnera lub partnerki. Jeśli Twoja druga połówka jest wiecznie zbyt zajęta, by spędzać z Tobą czas, być może wcale nie figurujesz na jej liście priorytetów. 

Sytuacja jest podobna, kiedy to Ty podświadomie unikasz spędzania czasu z partnerem. Jeśli stale się mijacie i świadomie unikacie wspólnego spędzania czasu, jest niemal pewne, że w Waszym związku nie układa się najlepiej.

2. Nie rozmawiacie ze sobą

Rozmowa stanowi silne fundamenty dla każdego udanego związku. Na początku relacji rozmawiacie o swoich zainteresowaniach, zwierzacie się sobie z problemów i chcecie jak najlepiej poznać siebie nawzajem. I choć z czasem tematy do rozmów mogą się wyczerpać, dobrze dobrana para zawsze znajdzie coś, o czym może porozmawiać.

Bardzo niepokojącym sygnałem jest również to, że nie potraficie porozmawiać ze sobą o problemach i wzajemnych potrzebach. Każdy spór w związku należy rozwiązywać szczerą rozmową, dlatego jeśli macie z tym kłopot, być może wcale nie jesteście dobraną parą.

3. Przygnębienie i smutek

Istnieje wiele przyczyn przygnębienia i braku energii do działania – od poważnych, takich jak depresja po dość błahe, jak przemęczenie. Mało kto wie jednak, że smutek i przygnębienie mogą wskazywać na to, że w Twoim związku nie układa się najlepiej. 

Jeśli na początku Waszej relacji kipiałaś energią, a teraz czujesz ciągłe przygnębienie, przyczyną może być niezadowolenie ze związku.

4. Częste kłótnie

Mówi się, że każda para czasami się kłóci, lecz częstotliwość, a przede wszystkim przebieg sporu wiele mówi na temat związku. Jeśli kłócicie się często i z błahych przyczyn, a dodatkowo bardzo ciężko jest Wam znaleźć kompromis, może to źle świadczyć o Waszym związku.

Jeszcze bardziej niepokojącym sygnałem jest, jeśli podczas wymiany zdań odnosicie się do siebie bez szacunku, pojawiają się przekleństwa i wyzwiska pod adresem drugiej strony.

5. Coraz bardziej się oddalacie

Jeśli Ty i Twój partner posiadacie coraz mniej wspólnych zainteresowań, przestajecie odczuwać potrzebę bliskości i zwyczajnie nie potrzebujecie siebie nawzajem, prawdopodobnie jest to najwyższy czas na zakończenie związku. Oddalanie się od siebie to powszechne zjawisko, kiedy para jest źle dopasowana i ma inne priorytety niż druga połówka.

Czytaj także: Jak ożywić pożądanie w związku? 4 główne zasady

6. Między wami istnieje bariera

Pojawienie się między partnerami muru jest w praktyce bardzo podobnym zjawiskiem do oddalania się od siebie. Nie potrzebujecie siebie nawzajem, macie inne potrzeby, a swoje osobiste problemy rozwiązujecie oddzielnie, a nie wspólnie. Więcej Was dzieli, niż łączy, a to jasno świadczy o tym, że Wasz związek nie ma przyszłości.