Ludzie ze sobą spotykają się przede wszystkim dlatego, ponieważ wyczuwają pewną chemię między sobą. Bowiem, gdy ją czują, chodzą na kolejne spotkania aby  lepiej się poznać. Jest to oczywiście bardzo rozsądne zachowanie, ponieważ w większości przypadków sama chemia nie wystarczy, aby móc chcieć na przykład leżeć koło kogoś takiego w jednym łóżku, a dodatkowo z całą pewnością nie wystarczy, aby taką czynność notorycznie powtarzać. 

Randki bywają trudne, natomiast mogą okazać się znacznie bardziej skomplikowane, gdy spotykamy się z kimś od dłuższego czasu i krępujemy się powiedzieć do tej osoby, czy chciałaby przejść na wyższy poziom relacji. Bowiem nawet w przypadku, gdy nie wiemy, czego chcemy, to nie jest to jednoznaczne z tym, że koniecznie nasze zachowanie pasuje do tego, czego chciałaby osoba, z którą w chwili obecnej się spotykamy. Nawet mimo tego, jak duża chemia między nami występuje.

1. Wciąż rozmawia z innymi kobietami

W chwili obecnej, przede wszystkim przy sposobności korzystania z wielu aplikacji randkowych, niestety większość osób będzie decydowało się na utrzymywanie kontaktów z wieloma osobami. Oczywiście będzie się tak działo, dopóki nie znajdą odpowiedniej osoby, która będzie tą jedyną i z którą będą chcieli skupić się na budowaniu poważniejszej relacji.

Natomiast, jeżeli spotykamy się z kimś już od dłuższego czasu i mimo to dana osoba nie dąży do tego, aby być z nami w poważniejszej relacji to powinna nam się zapalić czerwona lampka. Bowiem może to być spowodowane tym, że osoba, z którą się spotykamy traktuje nas przelotnie i nie wiąże z nami jakiejkolwiek przyszłości. W takim przypadku najlepiej odpuścić i znaleźć kogoś, komu będzie na nas rzeczywiście zależało.

2. Nie jest zainteresowany spotkaniem się z Twoimi przyjaciółmi lub rodziną

Jeżeli za wszelką cenę unika spędzania czasu z osobami, które są dla ciebie ważne, jak również anuluje wszelkie plany, bądź po prostu ogólnie nie wykazuje większego zainteresowania kontaktem z Twoimi najbliższymi, to może być to spowodowane tym, że nie jest zainteresowany nawiązaniem poważniejszej relacji z Tobą.

3. Chce spędzać czas tylko późno w nocy

Jak powszechnie wiadomo, zazwyczaj nocne spotkania są kojarzone wyłącznie z przypadkowym seksem. Dzieje się tak, niezależnie od tego, czy rzeczywiście uprawiamy seks z osobą, z którą się spotykamy, czy też taka osoba jest wyłącznie w naszym pobliżu. Otóż, należy pamiętać o tym, że mężczyzna, który z nami przyszłość na poważnie, będzie bardziej zainteresowany spotkaniami w ciągu dnia, gdy będzie miał możliwość zaprosić nas na kawę, bądź też miły spacer.

4. Dużo pisze, ale nigdy się z tobą nie spotyka

Niektórzy mężczyźni czują się po prostu bardzo dobrze z samymi SMS-ami, natomiast to wcale nie oznacza, że są zainteresowani poważniejszą relacją z nami, a tym bardziej związkiem. W związku z tym, jeżeli osoba, którą znamy już od dawna, unika z nami spotkań, to z całą pewnością nie jesteśmy dla takiej osoby ważni.

5. On nie czyni cię priorytetem

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak często osoba taka odwołuje plany z tobą, jak również na to, jak często stara cię degradować  na rzecz swoich przyjaciół, bądź też innych osób.