„Największe marzenie? Odzyskać wewnętrzny spokój. Ukoić wszystkie skołatane nerwy. Poczuć pewność. Zaufać przede wszystkim sobie.” Poznaj 4 sposoby na odnalezienie wewnętrznego spokoju

1. Planuj sobie dzień i prowadź kalendarz.

Dzięki planowaniu i rozpisywaniu dnia będziesz miała uporządkowane myśli i łatwiej będzie Ci się zabrać za swoje obowiązki, a tym samym będziesz spokojniejsza. Często możemy czuć się przytłoczeni natłokiem rzeczy, które mamy zrobić i gubimy się w chaosie obowiązków i zdań.

Dzięki temu, że wszystko skrupulatnie sobie zaplanujesz, to będziesz mogła spokojnie dążyć do celu i Twój poziom stresu będzie na niższym poziomie. Pomoże Ci to też w lepszym skupieniu się nad obecnym zadaniem i poprawi się Twoje zarządzanie czasem wolnym.

2. Odpoczywaj, dbaj o siebie.

Pamiętaj o tym, że odpoczynek i wypoczęcie jest bardzo ważne zarówno dla naszego zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Gdy jesteśmy zregenerowani, to nasza produktywność jest na wyższym poziomie i czujemy się lepiej. Łatwiej nam wtedy zmotywować się do pracy i odhaczać kolejne zadania z naszej listy do zrobienia.

Samotność jest czasem drogą, która pozwala osiągnąć wewnętrzny spokój.

Czas dla siebie jest jedną z najważniejszych rzeczy i nie zapominajmy w ciągłej codziennej gonitwie o tym, aby go pielęgnować i celebrować. Bez niego nie osiągniemy balansu psychicznego.

3. Przyjemności są bardzo ważne.

Zagospodaruj sobie podczas dnia czas na przyjemności. Będzie to moment, kiedy możesz całkowicie oddać się swojemu hobby i oderwać myśli od codzienności i od pracy.

Spędzanie czasu na naszym hobby pozwala nam się relaksować i regenerować. Jeśli na przykład lubisz czytać książki, to postaraj się codziennie, nawet kilka minut przed pójściem spać po nie sięgać. Stwórz sobie listę rzeczy, które lubisz robić i nie zapominaj o nich. Sięganie po nie będzie dla Ciebie małymi rytuałami odpoczynku.

4. Skup się na ważnych dla siebie rzeczach.

Obecnie żyjemy w ciągłym pędzie i gonitwie. Często przez natłok informacji i rzeczy, które dzieją się obok nas zapominamy o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Czasami nie da się zrealizować wszystkich celi, do których dążymy, więc nauczmy się odpuszczać niektóre rzeczy, tak abyśmy mogli skupić się całym sobą na rzeczach, które są dla nas najważniejsze. Zróbmy listę takich rzeczy i w momencie zagubienia i przemęczenia wracajmy do niej. Odpuszczanie to również ważna rzecz, której powinniśmy się nauczyć.