Rozstanie jest zawsze trudnym czasem dla każdego człowieka. Niekiedy ból po jakimś czasie mija, niekiedy pozostaje on z nami na bardzo długo. Co, jeśli chcemy wrócić do swojego eks?  W tym artykule przedstawimy Ci wady i zalety wchodzenia ponownie w ten sam związek.

Na początek

Warto zacząć od przeanalizowania przyczyn rozpadu związku. Czy Ty, czy Twój partner/partnerka popełniliście jakiś znaczący błąd? Czy tego błędu nie da się naprawić, czy jest on jednak jakoś naprawialny? A może rozeszliście z błahych, trywialnych powodów? W takim wypadku można zastanowić się nad ponowieniem i naprawieniem relacji. Nie warto długo trzymać urazy z powodu rzeczy nieistotnych – nie warto marnować życia na głupie fochy.

Jednakże problemy w Waszym związku mogły być poważniejsze. Może doszło do zdrady? A może wydarzały się rzeczy, takie jak agresja i przemoc? Wtedy nie warto odbudowywać relacji – warto spojrzeć przed siebie i nastawić się na poszukiwanie nowego partnera, z którym będziesz mogła zbudować nieprzemocową, opartą na wzajemności i prawdziwej miłości relację.

Czy warto wracać do swojego eks?

Tęsknota

Kiedy wciąż tęsknisz za partnerem, czujesz, że nie możesz zapomnieć wspólnych chwil, ciągle wracasz myślami do tego, co było, warto wtedy pomyśleć nad odbudowaniem kontaktu ze swoim byłym. Mimo, że zdarzały się złe momenty, pamiętasz raczej te dobre chwile z Waszej relacji. Gdy wchodzisz w nowe relacje, wciąż porównujesz nowego partnera do tego dawnego – to może być oznaka wskazująca na to, że warto przemyśleć powrót do swojego eks.

Druga szansa

Jeśli Ty i Twój partner bardzo chcecie dać sobie drugą szansę, może warto się na to zdecydować? Ważna jest szczera rozmowa i wytłumaczenie sobie wszystkich newralgicznych kwestii. Czy macie podobną perspektywę na przyszłość? Jeśli tak, powrót do relacji być może jest możliwy. Jednak nie można niczego robić na siłę – gdy jedna ze stron odczuwa wątpliwości, warto sobie jednak odpuścić.

Wiele wspólnych spraw

Może macie wspólne zobowiązania, takie jak kredyt, mieszkanie, dziecko, pies? A może macie grono wspólnych znajomych i bardzo często się widujecie? Jest możliwe, że macie wiele wspólnych zainteresowań i więcej Was łączy niż dzieli. Może wtedy warto jednak pomyśleć o powrocie do siebie?

Myślenie o eks

Od rozstania minął już jakiś czas, a Wy wciąż o sobie pamiętacie, często inicjujecie kontakt. Gdy spotykasz swojego eks, czujesz w ciele, że Twoje uczucia wcale nie minęły całkowicie.

Błąd

Może po rozstaniu zdaliście sobie sprawę, że było ono dużym błędem? Możliwe, że rozstaliście się po prostu pod wpływem emocji. Po ochłonięciu mogliście dojść do wniosku, że rozstanie było niepotrzebne, że wciąż jesteście sobie bardzo bliscy – w takim wypadku z pewnością warto do siebie powrócić.

Z pewnością nie każdą relację da się odbudować i nie każdego da się przekonać do powrotu do związku – robienie tego na siłę mija się z celem, bo nigdy nie zmusimy kogoś do relacji opartej na prawdziwym zaufaniu, wzajemności i miłości. Są jednak przypadki, kiedy warto wrócić do swojego eks. Nie warto długo trzymać w sobie urazy, jeśli jej powód był dość błahy. Powrót do eks w wielu przypadkach może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem.