Jan Paweł II – niezaprzeczalny autorytet, mistrz słowa. Człowiek pokoju i dialogu – jego wystąpienia budziły zainteresowanie całego świata. W precyzyjny sposób opisywał problemy dotyczące wiary i kościoła. Jan Paweł II był papieżem świadectwa i doświadczenia. Poznał zło dwóch totalitaryzmów, wiedział jak z nimi walczyć i dzięki niemu to zło komunistycznego totalitaryzmu zostało pokonane.

Jan Paweł II  cytaty: Poniżej prezentujemy przemyślenia i refleksje papieża Polaka

1.

Wstań, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach, żyj wyprostowany!

2.

Człowiek nie może przecież oprzeć swego życia na czymś nieokreślonym, na niepewności albo na kłamstwie, gdyż takie życie byłoby nieustannie nękane przez lęk i niepokój. Można zatem określić człowieka jako tego, który szuka prawdy.

3.

Jak można kochać Boga, który jest niewidzialny, nie kochając człowieka, który jest obok nas.

4.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

5.

Nie potrafi przebaczać innym, kto sam nie zaznał przebaczenia.

6.

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.

7.

Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym

autor: JA.MA

8.

Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd.

9.

Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia.

10.

Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych.

Czytaj także: Podnoszenie się po upadku – choć zdaje się to trudne warto zacząć od uporządkowania przeszłości