Jak wiadomo nie od dziś przyjaźń odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu każdego człowieka. Niestety nie wszystkie relacje w życiu człowieka rozwijają się w 100 procentach po jego myśli. Dość często zdarza się, iż najzwyczajniej w świecie nie idą one do przodu, a nawet upadają po jakimś czasie. Taki stan rzeczy może wynikać tak naprawdę z wielu różnego rodzaju czynników.

Jednym z nich jest fałszywość, tudzież toksyczność drugiej strony danej znajomości. Niestety nie zawsze da się zobaczyć tego typu cechy od razu. Jest to bowiem kwestia czasochłonnej obserwacji danej osoby, zwłaszcza na podstawie wszelkich sytuacji życiowych. Na szczęście specjaliści wskazują odpowiednie sygnały ostrzegawcze w przypadku relacji o charakterze przyjacielskim. Wyróżniają one 4 konkretne osobowości, których zdecydowanie powinniśmy się wystrzegać.

Typ fałszywy

Jest to pierwszy typ toksycznego przyjaciela. Wyróżnia go przede wszystkim ponadprzeciętna fałszywość. Na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo empatyczną, odpowiednią osobą z którą chętnie będziemy spędzać czas. Oszuści zwykle grają miłych, a także życzliwych co wiąże się z ciągłym przytakiwaniem, oraz utwierdzaniem Nas we wszelkich pomysłach, czy przekonaniach. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę maskują oni swoje prawdziwe zamiary i uwagi, przekształcając je nie raz w różnego rodzaju żarty. Do tego oszuści plotkują, tudzież szkalują swoich bliskich za plecami, udając zatroskanych. Nawet po złapaniu ich na gorącym uczynku zaprzeczą wszystkiemu i będą obracać kota ogonem.

Typ wichrzyciel

Dość podobny typ względem wspomnianego wcześniej oszusta. Są to zwykle dopiero poznane osoby. Cechuje je szybkie zdobywanie zaufania innych ludzi przez co powoduję, że inni uwielbiają dzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami, a także problemami. Mąciciel z pozoru może wykazywać ogromne zrozumienie i obdarowywać sensownymi radami. Jest to jednak jedynie pułapka, bowiem osoby te mają przeważnie tylko i wyłącznie złe zamiary. W związku z tym częstą sytuacją w przypadku mącicieli jest wyjście na jaw, iż rozgadywali oni tajemnice swoich przyjaciół innym. Ich jedynym celem w takich sytuacjach jest tworzenie zbędnego zamieszania, którym się żywią.

Typ ofiara

Osoby tego typu unikają wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny niczym ognia. Co ciekawe nie są one w stanie chociażby w najmniejszym stopniu prawidłowo zrozumieć swojego wpływu na posiadane relacje. Wynika to głównie z kompletnego braku jakiejkolwiek empatii. Potrafią one nawet sabotować swoich bliskich w imię chorej zazdrości.

Typ bohater

Charakterystyczny typ toksycznego przyjaciela. Posiada on godną pozazdroszczenia pewność siebie. Bohaterowie nie uwzględniają wszelkich negatywnych, tudzież krytycznych opinii na swój temat. Wynika to z wiary w swoją nieomylność. Jednostki te potrafią przejmować pełną kontrolę nad swoimi gronami znajomych, uwłaczając ich pozostałych uczestników przy okazji.