Nie od dzisiaj wiadomo, że słowa ranią. Pomimo tego, że często słyszysz nieprzyjemne słowa skierowane do Ciebie, starasz się nie mówić ich innym. Nasze wypowiedzi mogą kogoś skrzywdzić lub wnieść coś dobrego do czyjegoś życia. Wiele osób otacza się złością i nienawiścią. Unikaj tego i nie wpuszczaj negatywnych emocji do własnego życia. Naucz się jak być osobą pełną współczucia dla innych. Nie oceniaj nikogo – nigdy nie wiesz jak wygląda obecna sytuacja tej osoby.

Są takie momenty, kiedy zaczynamy doceniać to, co posiadamy. Widząc biedę innych, inaczej patrzymy na nasz dom, łóżko, pracę czy pieniądze na jedzenie. Pragnienie posiadania pieniędzy nie jest złe same w sobie. Problem, który dotyka coraz więcej osób, to brak wdzięczności za już posiadane dobra i obecną sytuację materialną. Naucz się dostrzegać małe rzeczy i czuj wdzięczność za to, co posiadasz. Kiedy widzisz kogoś, kto nie ma rodziny – poczuj wdzięczność za swoją.

Warto pamiętać o tym, że nie każdy powinien zostać w Twoim życiu na zawsze. Przyjaciele przychodzą i odchodzą. Robią to po to, żebyś Ty mógł iść na przód i się rozwijać. Z tego samego powodu Ty, znikasz z czyjegoś życia. Żeby druga osoba mogła rozwinąć skrzydła i pójść swoją drogą. Jeżeli chodzi o posiadanie przyjaciół – liczy się jakość, nie ilość.

Rozstanie w związku nigdy nie jest łatwym tematem i łatwym czasem w życiu. W takich momentach zdajesz sobie sprawę, że myślisz samodzielnie. Ludzie nie zawsze myślą tak samo jak Ty. Nie należy smucić się i rozpaczać nad utraconym czasem i energią którą poświęciło się na naprawę i utrzymanie związku. By ktoś inny mógł wejść do Twojego życia, musisz dać odejść osobie, która nie chce już w nim uczestniczyć. Pamiętaj, że to normalna kolej rzeczy.

Życie często będzie wystawiało Cię na próbę, ból i samotność. Życie będzie próbowało Cię złamać. Dotyczy to każdego człowieka, nie tylko Ciebie. Najważniejsze to nigdy się nie poddawać, wyciągać wnioski z lekcji, którą daje nam los i stać się niezniszczalną osobą.