Ciągły stres, poczucie że stale mamy tak wiele rzeczy do zrobienia, a czasu na ich wykonanie coraz mniej sprawia, że wiele kobiet odpuszcza siebie i swoje marzenia, na poczet obowiązków, którymi obarcza tylko siebie. Nim zorientujemy się, jak wiele czasu straciłyśmy na snuciu planów, okazuje się, że często jesteśmy zbyt zmęczone lub dochodzimy do takiego etapu w życiu, że wszelakie próby zmian przytłaczają nas  i zamiast poprawi standard życia, ciągle tkwimy w swoim świecie, bez możliwości na szczęście oraz samorealizację. Czas najwyższy zatrzymać się na chwile, spojrzeć z boku i dostrzec, jak wiele ucieka nam chwil gdy my, stale gonimy za pędzącym światem. 

Istnieje wiele powodów, przez które zapominamy o sobie. Całą energie poświęcamy na układanie planów lub ratowaniu całego świta. O to 15 najbardziej popularnych rzeczy, przez które zawsze będziemy o krok do tyłu, za pędzącym światem.

1. Zaplanowana perfekcyjność.

Częste rozmyślanie nad ułożeniem perfekcyjnego planu powoduje, że poświęcamy dużo energii na rzeczy, które mogą skończyć się niepowodzeniem. Zamiast snuć plan od a do z, postaw na spontaniczność.

2. Szybkie rozwiązywanie problemów i dążenie do osiągnięcia sukcesów.

Pomimo wysiłku, w szybkim tempie trudno jest osiągnąć wszystkie zaplanowane rzeczy. Zamiast tego, postaraj się ułożyć plan i stopniowo go realizować. W ten prosty sposób, unikniesz niepotrzebnego stresu i nerwów, a przy tym ochronisz się przed pasmem porażek.

3. Ciągła potrzeba kontrolowania wszystkiego.

Poświęcenie czasu na stałą kontrole powoduje, że zmarnujesz nie tylko czas, ale i możliwość na odpoczynek czy samorealizację. Z czasem sama rozumiesz, że tak na prawdę nic nie osiągniesz, a życie w ciągłym stresie może doprowadzić do utraty kontroli, ale tylko nad swoim życiem.

4. Pokochaj siebie taką, jaką jesteś.

Częstym problemem kobiet jest to, że przykładają za dużą wagę do swojego wyglądu. Pamiętaj, że to jak wyglądasz nie ma tak dużego znaczenia jak to, jakim jesteś człowiekiem. Zaakceptuj siebie!

5. Nie trać czasu na osoby, które nie warte są Twojej uwagi. 

Tworzenie na siłę relacji z drugim człowiekiem nie jest potrzebne. Nie trać energii na budowanie więzi i relacji z osobami, które nie są wstanie odwzajemnić dobra jakie im dajesz.

6. Nie trać energii na ciągłe snucie planów.

Z wiek zrozumiesz, że twoja lista dóbr materialnych nie ma znaczenia. Wszystko za sprawą ciągłych zmian, a zwłaszcza potrzeb.

7. patrzenie na innych przez pryzmat siebie.

Nie szukaj w ludziach wad ani zalet. To, że jesteś od kogoś w czymś lepsza nie oznacza, że ktoś inny posiada inne cechy, które mogą okazać się Twoją słabością. Nie oceniaj, nie krytykuj i nie ubliżaj!

8. Samouwielbienie to nie koniecznie dobra cecha. 

Czujesz się lepsza od innych? Uważaj! Samouwielbienie może okazać się przeszkodą do osiągnięcia Twoich celów i marzeń.

9. Ratunek przed samym sobą.

Nigdy nie staraj się wmawiać komuś że jest gorszy. Nawet jeśli ma wady, musi je dostrzec samem i podjąć decyzję, co z tym zrobić.

10. Nie jesteś pępkiem świata.

Stale dążysz do zwrócenia na siebie uwagi? To błąd! Przestań zachowywać się jak pępek świata. Nikt nie lubi przebywać w towarzystwie osób, które kochają tylko siebie.

11. Nikt nie jest winien Twoich decyzji. 

Jeśli zdarza Ci się obwiniać innych za swoje błędy to wiedz, że możesz doprowadzić do tego, iż wszyscy odwrócą się od Ciebie i zostaniesz sama.

12. Typ myślicielki? 

Nie ma sensu stale snuć planów na przyszłość. Skup się na tym co ma znaczenie teraz, a resztę zostaw na później.

13. Nigdy nie możesz mieć pewności co się wydarzy.

Stale masz racje i pewność? Nie trać energii na przewidywanie tego co ma nastąpić. Skup się na sobie i swoim postepowaniu pozwalając sobie na zaskoczenie.

14. Porażka to nauczka, nie kara.

Dopadła Cię porażka? Tak się zdarza. Nie smuć się a wyciągnij z niej wnioski!

15. Snucie planów na przyszłość.

Choć układanie planów jest istotne, skup się na tych bliskich dniach. Nie jesteś w stanie przewidzieć przyszłości, dlatego nie twórz sytuacji, które niekorzystnie wpłyną na Twoje zdrowie psychiczne.