Związek to nie jest prosta sprawa. Wiele ludzi nie może spotkać odpowiedniej osoby, z którą stworzy udany związek. Relacja między partnerami przede wszystkim powinna posiadać pozytywne strony, a nie negatywne. Jeśli kojarzy się ona ze złej strony, to powinno się podjąć odpowiednie kroki. Jakie są dwie zasady dotyczące szczęśliwego związku?

Związek powinien być przyjemnością

Spędzając czas z drugą połówką powinno się odczuwać satysfakcję. Jeśli tak nie jest i dana relacja kojarzy się z kłótniami oraz rozczarowaniami, taką relację zaleca się zakończyć. Na pewno nie będzie lepiej, a po czasie może być jeszcze gorzej. Ważna jest prawdziwa miłość do drugiej osoby, która wiąże się z chęcią przebywania razem.

Związki, które wynikają z „przyzwyczajenia”, „posiadania dzieci” oraz „braku odwagi odejścia” nie przyniosą rozkwitu miłości, a mogą spowodować brak zadowolenia z życia, doprowadzając do depresji.

Jeśli związek to jedno wielkie nieporozumienie i niedogadanie to warto zakończyć ten rozdział, masz szansę na poznanie wtedy odpowiedniej osoby z którą masz chęć wyjść na kawę czy relaksować się na plaży.

Od pierwszego spotkania powinno być łatwo

Ważne jest to, aby czuć się przy swojej połówce od pierwszego momentu komfortowo. Ubiegając się przez długie lata o względy osoby, która nie jest tobą zainteresowana to strata czasu. Jeśli próbujesz być inną osobą niż jesteś, to jest to błędna droga. Wyrzekając się swoich upodobań, zmieniając wizerunek na siłę, możesz na krótki okres zaspokoić kogoś oczekiwania wobec ciebie. Jednak po czasie ta osoba cię odrzuci, ponieważ ta zmiana na dłuższą metę się nie sprawdzi i będziesz czuł się źle.

Z odpowiednią osobą nawet każdy problem, zostanie łagodnie rozwiązany, ponieważ nie będzie wymagał awantury. Zaufanie, dogadywanie się oraz wspólny cel ułatwi twoje życie i spełnienie się w przyszłości. Osoby pragnące tego samego i kochające się, są w stanie być szczęśliwe.

Jeśli na początku zauważalne są inne preferencje, style życia i czujemy, że wkładamy duży wysiłek w relację, to powinno się z tego zrezygnować.