Czasem zdarza się tak, że kobieta bez powodu zaczyna oddalać się od swojego partnera. Próbuje Cię zapewnić, że wszystko jest w porządku, ale Ty podświadomie czujesz, że związek chyli się ku niechybnemu upadkowi. W pewnym momencie partnerka postanawia zakończyć relację, zostawiając Cię na przysłowiowym lodzie, a Ty nie jest świadomy tego, co tak naprawdę się wydarzyło.

Co zatem może sprawić, kobieta rozstaje się z człowiekiem, poza którym jeszcze tak niedawno nie widziała świata?

1. Tak naprawdę nigdy Cię nie kochała

Postanowiła wejść w tę relację, bo Ty tego pragnąłeś. Wydawałeś się interesującym kandydatem na partnera, więc chciała sprawdzić, czy Wam się ułoży. Jednak kiedy na horyzoncie pojawiła się lepsza partia, postanowiła się ulotnić.

To typ kobiety, która lubi czuć się kochana, adorowana, zaopiekowana, lecz nie można zatrzymać jej na siłę, gdy tego nie chce. To wcale nie oznacza, że szukała tylko przygody, a nie stałego związku, po prostu nic do Ciebie nie czuła.

2. Jej uczucia się wypaliły

Nic nie jest nam dane na wieczność, nawet miłość. Zwykle uczucia ulatują po kilku miesiącach, lecz w niektórych przypadkach dzieje się tak już po kilku dniach. Co może być tego powodem? Wiele par rozstaje się, gdy gaśnie pożądanie seksualne.

Dochodzi do tego zwykle, kiedy pozwolimy na to, by do związku wkradła się nuda. Dlatego dla utrzymania relacji warto kultywować wspólne wspomnienia, pasje i otwierać się na nowe doświadczenia w łóżku.

3. Zakochała się w kimś innym

Jeśli obdarzyła głębokim uczuciem innego człowieka i jest z nim szczęśliwa, pozwól jej odejść. Bezustanne prośby i czekanie na to, by do Ciebie wróciła, nie mają żadnego sensu, kiedy ona pragnie czegoś innego.

Nie zadręczaj się też, że jesteś od niego gorszy. Szanuj samego siebie i otwórz nowy rozdział w życiu, inaczej będziesz cały czas czuł do niej żal o to co się stało. Ty również zasługujesz na szczęście.

4. Łączące was uczucie stało się toksyczne

Coraz częściej towarzyszą wam negatywne uczucia i kłócicie się nawet o błahe sprawy. Kiedyś układało się wam wspaniale, ale ten czas dawno minął. Teraz nie potraficie już znaleźć wspólnej płaszczyzny porozumienia.

Może jakieś traumatyczne doświadczenie odcisnęło piętno na waszej relacji, skutkiem czego  stała się ona toksyczna? Potraktujcie to jako okazję do pracy nad związkiem, a w razie porażki definitywne rozstanie i uwolnienie się od złych emocji.

Opisane wyżej przypadki zwykle dotyczą krótkotrwałych związków, w których ludziom łatwiej jest odejść od siebie. W relacjach z dłuższym stażem kobieta potrafi nadal żyć z partnerem, mimo że w sensie emocjonalnym już dawno go opuściła.