Życie nie jest proste, ponieważ rzuca przed nami tak ogromne wyzwania, iż nie zawsze jesteśmy w stanie im sprostać – gubimy się i cierpimy. Mimo wszystko powstajemy i idziemy dalej, jednakże z ogromnymi zadrami na sercu, które nie pozwalają nam kochać samych siebie. Zapominamy wtedy jak ważne to jest, aby miłować swoją własną osobę. Tak rodzi się tylko więcej problemów, które nie pozwalają nam normalnie funkcjonować.

Doświadczenia

Nie ma się co oszukiwać, w życiu przechodzimy przez szereg ciężkich doświadczeń, które nie zawsze mają tę samą naturę; rozstania, nieszczęśliwe miłości, zakochania, zauroczenia, porażki, upadki – wszystko to ma wpływ na nasze poczucie własnej wartości i kochanie samego siebie. Niestety, ale nie jest to takie proste, żeby powrócić do pierwotnego stanu swojego samopoczucia, które być może było w lepszej kondycji niż w danej sytuacji – przedstawionej powyżej.

Warto też zwrócić uwagę na porażki związane z pracą – nie tylko związkiem. Przecież takie sprawy również potrafią nas zmiażdżyć emocjonalnie, a wręcz dobić ostatecznie. Najgorsze jest jednak to, iż nie da się z tego podnieść od razu, raczej po dłuższym czasie – nawet po latach (miesiące lub jeden rok mogą być za krótkie).

Porady po upadkach

Powrót do samego siebie to trudna droga, aczkolwiek jest możliwa i wręcz wymagana, aby nie skończyć w jeszcze gorszym stanie – chociaż wszystko bywa takie bolesne i ciężkie.

Na początek – najważniejsze – należy być przede wszystkim przy ludziach, gdyż tylko oni są w stanie nam towarzyszyć w brutalnie męczących momentach. Skazywanie się na samotność byłoby najgorszym rozwiązaniem z możliwych, nawet dla najbardziej zatwardziałych introwertyków i samotników. Reasumując, trzeba koniecznie wyjść do ludzi, ponieważ tylko oni mogą nam pomóc – szkoda to marnować.

Sport, hobby i praca zawsze są pomocne i nigdy nie tracą na znaczeniu – nie bez powodu takimi sposobami leczy się z depresji czy innych pesymistycznych przemyśleń. Warto zacząć biegać, gdyż to da nam jakiś cel, który musimy spełnić, a takich impulsów będziemy potrzebowali w tego typu sytuacjach niczym powietrza, niczym łyku świeżego tlenu. Można też zapisać się na siłownie – pomysł zależy od ciebie

Kochanie siebie to podstawa

Na koniec pamiętajmy. Nikt nigdy nas nie pokocha, jeśli my nie będziemy miłować samych siebie. Taka jest kolej rzeczy, że wszystko czego oczekujemy od innych, musimy spełniać sami i to niezależnie od naszych doświadczeń, jakie mogą być bardzo trudne. Gdy mamy możliwość wprowadzenia zmian w nasze życie, nie rezygnujmy z tego, ponieważ możemy zyskać więcej niż utracić.   

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na blog: https://bezproblemowa.pl/. Autorka opowiada o swojej drodze do pokochania siebie i trudnościach, z którymi musiała się zmagać.