Żaden związek nie przetrwa bez zaangażowania obu stron. Jeśli wykonujesz wszystkie ciężkie zadania, ale twoja druga połówka nie odwzajemnia się – może to być oznaką słabnącego uczucia lub zainteresowania. Oto artykuł, który rozkłada cztery typowe oznaki, że może już nie być to coś.

1. Inny sposób rozmowy z partnerem

Żaden związek nie przebiega gładko bez pełnego ujawnienia. Otwartość i szczerość wobec siebie to jeden z podstawowych warunków odniesienia sukcesu. Jeśli zaczniesz widzieć, jak twój partner unika rozmów o intymności lub, co gorsza, odchodzi w trakcie rozmowy – może to być podstawowy problem. Może to być wskazówka, że traci zainteresowanie tobą – a jeśli nie ma zobowiązania do omówienia przyszłych perspektyw, prawdopodobnie nadszedł czas, aby ponownie ocenić sytuację.

2. Wspólnego czasu jest coraz mniej

Czasami to niewidzialne rzeczy najskuteczniej komunikują emocje. Weźmy na przykład, kiedy dwoje ludzi się łączy – czuć to w powietrzu. Ale jeśli połowa związku nagle zaczyna schodzić na drugi plan, może to sugerować, że te namiętne uczucia wygasły.

Może się zdarzyć, że ktoś zbytnio oddaje się swoim ulubionym zainteresowaniom, ma więcej nadgodzin niż zwykle lub po prostu woli spędzać czas z innymi ludźmi. Nie jest to dobre, więc jeśli jest jakakolwiek obawa, to warto o tym ze swoim partnerem porozmawiać.

3. Okazywanie sobie uczuć gaśnie

Okazywanie uczuć jest kluczem do utrzymania relacji przy życiu – pokazuje Twojej drugiej połówce, że naprawdę Ci na nich zależy i inwestujesz w nie. Ale jeśli nagle pomija te wszystkie słodkie gesty, takie jak mówienie „Kocham cię” lub uściski i pocałunki, może to oznaczać, że ich uczucia do ciebie się zmieniły.

To może przejawiać się w wielu formach; być może nie przytulają się tak często, rzadziej nie komplementują lub nie rozmawiają bez emocji. Czasami najdrobniejsze rzeczy mogą znaczyć najwięcej. Na przykład wtedy, gdy druga połówka poświęca czas na zrobienie dla ciebie herbaty. Ale jeśli nagle przestanie? Może to być dość wyraźny znak, że coś pod powierzchnią jest nie tak.

4. Brak popędu seksualnego

Związek między dwojgiem zakochanych ludzi jest delikatny; i tak, seks odgrywa w tym ogromną rolę. Ale jeśli ta więź zaczyna się zmieniać – powiedzmy, twój partner unika seksu lub zmienił się sposób, w jaki zachowują się podczas seksu – to tak, jakby uwielbienie twojej drugiej połówki dla ciebie spadało. Uważaj na oznaki, takie jak trzymanie się z daleka od dotykania lub zachowywanie się inaczej podczas intymności.