Zdarza się, że wszystko w nowej relacji zdaje się dobrze układać, a mimo tego on zachowuje dystans. Nie chce zrobić kolejnego kroku, nie chce planować wspólnej przyszłości, a o przedstawieniu Ciebie jako jego partnerki nie ma mowy. Czasami Cię unika, nie reaguje na próby kontaktu. Istnieją zachowania, które są odrzucające dla mężczyzn i szczególnie niepożądane, jeśli chodzi poważną relację.

Przedstawiamy kilka zachowań kobiet, przez które większość mężczyzn zachowuje dystans.

1. Nachalność

Pierwszy i podstawowy błąd popełniany przez kobiety, szczególnie kiedy bardzo zależy na facecie. Przesadne narzucanie się jemu, bycie na każde zawołanie. To wszystko sprawia, że on jest już znudzony i traktuje Cię jako „zdobytą” – a przecież mężczyźni są zdobywcami i najbardziej pociągającą jest ta mniej zainteresowana. Pamiętaj, jeśli jemu będzie zależeć na kontakcie, będzie wiedział gdzie Cię szukać.

2. Nadmierna pewność siebie

Nie chodzi oczywiście o granie skromnej, „cichej myszki”. Bycie pewną siebie jest pożądane do momentu, kiedy nie przekroczy się granicy bycia zarozumiałej, zadufanej w sobie i wyniosłej. Mężczyźni lubią pewne siebie kobiety, ale nadmierna pewność siebie powoduje przytłoczenie i zachowanie przez niego dystansu.

3. Niedbałość

Każdy mężczyzna lubi wydepilowane ciało, ładny zapach i czyste ubrania u kobiety. Zaniedbanie tego wszystkiego powoduje oddalenie się jego, ponieważ zwyczajnie kobieta nie jest dla niego atrakcyjna. Pamiętajmy zatem o tych wszystkich małych rzeczach, które są niezwykle ważne i pociągające dla każdego mężczyzny.

4. Wulgaryzmy

Cóż, większość facetów nie preferuje kobiet klnących gorzej niż szewc. Takie słowa występują częściej w słowniku męskim i dlatego w dużej mierze to dla nich są „zarezerwowane”. Nikogo nie dziwi, kiedy mężczyzna przeklina, ale kobieta używająca zbyt dużo takich słów jest po prostu niekobieca, czasami nawet odpychająca. Skutkuje to nietraktowaniem znajomości z nią jako coś wartościowego.

5. Snucie planów na daleką przyszłość

Planowanie zaręczyn, ślubu i dzieci po miesiącu znajomości to niezbyt dobry pomysł. Mężczyzna może poczuć się „schwytany” ale przede wszystkim przytłoczony. Dobrze jest o tym porozmawiać i poznać swoje wzajemne oczekiwania, ale dajcie sobie więcej czasu – początek znajomości powinien się skupiać na tym, co teraz. Dobrze jest skupić się na rozwijaniu znajomości, a na snucie planów przyjdzie czas.