Nie ulega wątpliwości, że mowę ciała mężczyzny ciężej jest odczytać niż mowę ciała kobiety. Wynika to głównie z tego, że panowie okazują mniej emocji, a także są bardziej oszczędni w słowach. Istnieją jednak pewne sygnały, które mogą świadczyć o tym, że mężczyzna jest faktycznie tobą zainteresowany i powiemy o nich więcej w tym artykule.

Wyraz twarzy i gesty

U facetów istotna jest przede wszystkim mimika twarzy oraz wyraz oczu. Więcej niż trywialne słowa i gesty może powiedzieć sam ruch gałek ocznych, dlatego trzeba być uważnym. Należy przyznać rację, że mowa oczu faceta to głównie odruchy bezwarunkowe. Klasyczne sygnały to między innymi rozszerzanie się źrenic zawsze wtedy, gdy w zasięgu mężczyzny znajdzie się jego sympatia. Warto zaznaczyć, że jest to całkowicie naturalna reakcja organizmu, której celem jest dokładniejsza obserwacja kobiety.

Przyspieszone tętno jest również ściśle związane z rozszerzaniem się źrenic. Jeśli zobaczysz coś takiego u faceta, to można przypuszczać, że twoja obecność sprawia, że jego serce bije szybciej. Nie jest tajemnicą, że mowa oczu faceta zdradza więcej niż słowa, które stara się wypowiadać. Koniecznie zwróć uwagę na to, czy mężczyzna patrzy na twoje usta i utrzymuje kontakt wzrokowy. Bardzo możliwe, że myśli o pocałunku, jeśli wodzi wzrokiem pomiędzy jednym a drugim.

Wyraz oczu może też sporo powiedzieć na temat uczuć skrywanych przez serce. w zależności od sytuacji oczy mogą wydawać się nieco nieobecne lub przybrać wesoły wyraz. Wszyscy doskonale wiedzą, że faceci są wzrokowcami, dlatego patrzą na osobę, która ich szczerze zainteresuje. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie należy odczytywać samej mowy oczu faceta jako bezpośredniego sygnału.

Jak zachowuje się facet, któremu się podobasz?

Ważna jest również postawa, praca rąk oraz ton głosu. Niektóre kobiety sądzą, że uwieść można każdego faceta, jeśli jest się atrakcyjną kobietą. Faktycznie możliwe, że jest w tym dużo prawdy, ale o kobietach można powiedzieć dokładnie to samo. Jeśli chodzi o mężczyzn, to rozszerzanie nóg w pozycji siedzącej jest najprostszym sygnałem, dodatkowo wysyłanym przez język ciała faceta. Oznacza to, że chciałby on być postrzegany jako ktoś naprawdę ważny, kto potrzebuje dużej przestrzeni i budzi respekt.

Taką postawą mężczyzna chce zwrócić na siebie uwagę kobiety, ale może to też świadczyć o zbyt wysokim ego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że sygnały wysyłane przez mowę ciała mogą zdradzić, czy faktycznie jesteś dla niego bliska. Jeśli w trakcie dialogu przyjmuje on sztywną i wyprostowaną postawę, to może świadczyć to o tym, że się od ciebie dystansuje. Z kolei pochylanie się w przód może wskazywać na to, że chce być trochę bliżej ciebie. Faceci w towarzystwie kobiety, w której są zauroczeni mogą zachowywać się irracjonalnie i wykonywać różne dziwne ruchy.

Gdy facet jest zdenerwowany to często dotyka twarzy, poprawia włosy, a także pocą mu się ręce. Szukanie okazji do kontaktu fizycznego to kolejny z sygnałów, który świadczy o tym, że mu się podobasz. Może to być nawet przypadkowy dotyk lub złapanie za rękę.