W ostatnich czasach bardzo dużo mówi się przede wszystkim o pielęgnowaniu własnych potrzeb. Dzieje się tak, ponieważ kobiety coraz częściej stają się o wiele bardziej samoświadome, a co za tym idzie – nie chcą wchodzić w relacje z mężczyznami, którzy nie są w stanie spełnić ich wszystkich oczekiwań.

Oczywiście należy zauważyć, że jest to niezwykle racjonalne podejście. Natomiast w takich przypadkach często zdarza się tak, że zaczyna zacierać się pewna granica, która występuje między realnymi wymaganiami, a pewnymi oczekiwaniami, które w dużej ilości przypadków są w stanie przynieść wyłącznie rozczarowanie. Prędzej czy później rozbieżność oczekiwań wobec Twojego partnera sprawi, że nie będziecie razem szczęśliwi. W związku z tym należy zadać sobie podstawowe pytanie, a mianowicie takie – gdzie występuje wspomniana powyżej granica i kiedy nadmierne oczekiwania są w stanie zniszczyć naszą relację?

Chcemy, aby nasz partner w pełni potrafił nas zrozumieć…

Kiedy przeżywamy jakąś kłótnię z koleżanką, ale również problemy w pracy, bądź zwyczajnie mamy gorszy dzień, pragniemy, by nasz partner w pełni był w stanie zrozumieć nasze uczucia. Mimo, że jest on obok i uważnie nas słucha, w dalszym ciągu denerwujemy się, jeżeli to co mówi nadal nam jest w stanie w jakikolwiek sposób emocjonalnie pomóc.

W takiej sytuacji powinniśmy pamiętać, że nawet osoba, która jest najbardziej empatyczna czasami może po prostu mieć pewien kłopot z przyjęciem perspektywy tej drugiej osoby. W związku z tym, jeżeli nas partner nie bagatelizuje pewnych naszych problemów, to nie powinniśmy mieć powodów, by zarzucać mu brak jakiejkolwiek pomocy. Należy bowiem pamiętać, że nie wszyscy posiadają kompetencje do udzielenia nam pewnego psychicznego wsparcia, co wcale nie musi od razu oznaczać, że takiej osobie na nas w ogóle nie zależy.

Posiadamy w naszej w głowie zbyt idealny obraz związku

Nasze nadmierne oczekiwania zdecydowanie są w stanie zniszczyć romantyczną relację, w której obecnie jesteśmy. Dlatego też, powinniśmy pozbyć się myślenia o zbyt wyidealizowanym obrazie naszego związku. Być może właśnie wydaje Ci się, że udany związek to wyłącznie taki, w którym nigdy nie występują jakiekolwiek kłótnie. Bądź też taki, gdzie partnerzy we wszystkich sytuacjach są ze sobą zgodni zarówno, co do formy wspólnego spędzania wolnego czasu, czy też w innych aspektach. Należy w takiej sytuacji pamiętać, że ludzie wcale nie muszą ze sobą dzielić swych pasji, by byli ze sobą w pełni szczęśliwi.