Możesz znaleźć wiele zasobów online na temat toksycznych i manipulujących mężczyzn. Ten artykuł ma na celu uzupełnienie innych badań, które przeprowadziłaś, i dać ci jasną listę znaków i czerwonych flag, których powinnaś szukać, zanim zbytnio zaangażujesz się w nowy związek.

Toksyczni manipulujący mężczyźni pokazują swoje prawdziwe oblicze tylko wtedy, gdy wiedzą, że jesteś w nich emocjonalnie zaangażowany. Dlatego ostrzegam kobiety, aby nie inwestowały zbyt szybko w mężczyznę.

Ochrona przed tego rodzaju toksycznością oznacza umiejętność kontrolowania emocji i rozpoznawania znaków, gdy podnoszą swoje brzydkie głowy.

1. Nie jest w stanie zobaczyć rzeczy z twojej perspektywy

Mówi lub robi coś, co powoduje ból emocjonalny. Próbujesz wyjaśnić mu, jak się czujesz, ale spotykasz się z pustym spojrzeniem lub irytacją. On nie jest kimś, kto widzi rzeczy z twojej perspektywy. Nie jest kimś, kto może zrozumieć, dlaczego jego działania miały jakikolwiek wpływ na ciebie, negatywny lub pozytywny.

2. Znaczenie szacunku jest dla niego nieistotne

Normalni ludzie rozumieją podstawowe pojęcia, takie jak uczciwość i życzliwość. Toksyczny człowiek jest dziecinny w swojej zdolności do zrozumienia koncepcji nie tylko otrzymywania szacunku, ale także odwzajemniania go.

Nie będzie szanował twojej potrzeby spędzania czasu sam na sam lub czasu z rodziną i przyjaciółmi. Nie szanuje twoich granic, kariery ani pragnienia pójścia do łazienki bez publiczności.

3. Skupia się na twoich błędach, ale ignoruje własne

Ten facet potrzebuje, abyś była doskonała i postrzegał go jako doskonałego, pomimo jego złego zachowania. Twoje błędy zostaną zwrócone na twoje uwagi. Będzie oczekiwał, że będziesz miała wyrzuty sumienia i wprowadzisz zmiany według własnego uznania. On, z drugiej strony, nie może zrobić nic złego i lepiej o tym nie zapominaj.

4. Patologiczne kłamstwo

Zanim jeszcze zapytasz go o temat lub sytuację, będzie miał w gotowości kłamstwo. A kiedy zostanie przyłapany na kłamstwie, wyrazi skruchę lub zakłopotanie. Po prostu będzie próbować wydostać się z pierwotnego kłamstwa. Jego życie jest jednym wielkim kłamstwem, podobnie jak jego uczucia do ciebie.

5. Musi być w centrum uwagi

Ten facet chce całej twojej uwagi, 24/7 twoje życie ma kręcić się wokół niego. Jego żądanie adoracji z twojej strony jest nienasycone. W rzeczywistości ten facet nie ma tożsamości bez ciebie.

I nie chodzi nawet o ciebie. Każdy może dać mu to, co potrzebuje uwagi. Jesteś tam tylko dlatego, że byłaś pierwszą z wielu, których znalazł, aby wykonać jego rozkazy.

6. Zaczynasz bać się wyrażać swoje uczucia

Normalne pary kłócą się, aby rozwiązać problemy, ale toksyczni mężczyźni jasno pokazują, że negatywne rozmowy zagrożą związkowi, zwłaszcza rozmowy dotyczące ich złego zachowania.

Każda z twoich prób poprawy komunikacji zazwyczaj kończy się cichym traktowaniem. Przepraszasz i szybko wybaczasz, w przeciwnym razie wiesz, że straci zainteresowanie tobą.