Marzenia to piękna sprawa. Większość z nas w wieku dziecięcym miała ich całą masę, jednak z wiekiem stopniowo ustępowały one miejsca pragmatycznym myślom i potrzebom. Wraz z wiekiem marzycielstwo błędnie uznaje się za infantylną cechę.

Nawet jeśli czasami pojawia się w głowie szalony na pierwszy rzut oka pomysł, spychamy go pod szereg ważniejszych w danym momencie kwestii. Tak przynajmniej wygląda to u większości dorosłych. Jeśli jesteś jednym z nich, zapoznaj się z sześcioma powodami, dla których warto być marzycielem. 

1. Odkryjesz możliwości dotąd Ci nieznane.

Wykraczając myślami poza znane codzienne schematy, prawdopodobnie bardzo szybko zauważysz, że świat oferuje o wiele więcej. Mając tak rozbudzoną kreatywność, wystarczy odważyć się na kolejny krok, żeby przeżyć zupełnie nowe przygody.

2. Nadasz życiu nowy kierunek.

Motywując się nowymi bodźcami, zyskasz więcej energii i zapału. Odnajdziesz nowy sens w znanych czynnościach, ponieważ będą Cię prowadzić do wymarzonego celu

3. Przysłużysz się światu.

Wielu geniuszy spełniając swoje marzenia, przyczyniło się do rewolucji na skalę światową. Kto wie, czy myśl, która wydaje Ci się dzisiaj błaha, nie rozwinie się na niesamowitą skalę, przez co zrobisz coś bardzo ważnego dla całej ludzkości.

4. Więcej osiągniesz.

Nie zawsze założony wcześniej plan się powiedzie. Ale jedno jest pewne. Odważnie próbując nowych rzeczy, będziesz o krok dalej, niż tylko o nich myśląc.  

5. Będziesz wzorem do naśladowania dla otoczenia.

Każdy ma w swoim otoczeniu osobę, która na przekór wszystkiemu spełnia swoje marzenia. Jej życie wydaje się o wiele ciekawsze i barwniejsze. Ty też możesz być tak inspirujący dla innych, więc do dzieła!

6. Poznasz swój charakter.

Budując swoją mapę marzeń, zauważysz, do jakich zadań najbardziej Cię ciągnie, co jest dla Ciebie najbardziej interesujące i co robiłbyś z największym entuzjazmem. Dzięki temu lepiej poznasz swoje cechy charakteru i będziesz mógł nad nim pracować, spełniając nowe cele.

Pamiętaj, że wiek nie ma znaczenia i każdy czas jest dobry na realizację swoich marzeń, a tym bardziej kreowanie nowych! Najtrudniej jest zacząć, a każdy następny krok przyjdzie z coraz większą łatwością i naturalnością.

Przy współpracy ze stomatolog Szczecin