W życiu czasami tak jest, że nasze myśli zajmuje osoba, która nas zraniła lub porzuciła. Mimo tego, że bardzo się nie chce to i tak wraca się do wspomnień, które sprawiają dodatkowy ból i cierpienie.

1. Odłóż wspomnienia na później

Gdy tylko zaczynasz myśleć o swoim partnerze, to znajdź sposób, żeby odsunąć te myśli na później. Może być to cokolwiek, czyli np. sprzątanie, zrobienie pracy domowej, wykonanie telefonu i tak dalej. Chodzi przede wszystkim o to, żeby było to coś, co możesz zrobić w danej chwili i co jest naprawdę istotne. 

2. Czas leczy rany

Rzeczy, które są źródłem dużych emocji nie mogą zniknąć natychmiast. Pierwszym ważnym etapem jest pogodzenie się z tym, że to wszystko siedzi w naszej głowie. Nie ma sensu z tym walczyć, lepiej pomyśleć, że trzeba to przepracować i wyjść z tego silniejszym. Nie generuj nowych wspomnień i zaakceptuj te, które przychodzą, a z czasem zobaczysz, że będzie ich coraz mniej.

3. Poszukaj sobie innych aktywności

Zamiast myśleć i użalać się nad sobą lepiej będzie, jeśli wieczorem spotkasz się ze znajomymi lub wyjdziesz na basen. Nie ulega wątpliwości, że znalezienie sobie wielu zajęć jest najlepszym sposobem na zajęcie głowy. Gdy cały czas coś się dzieje, to ciężko znaleźć czas na użalanie się nad sobą. 

4. Panuj nad złością

Nie da się ukryć, że to złość jest odpowiedzialna za to, że ciężko jest przestać myśleć o konkretnej osobie. Gdy tylko zdasz sobie z tego sprawę, to automatycznie uwolnisz swoją głowę. Złość można rozładować na różne sposoby, ale dobrze sprawdzi się spacer, trening lub wieczorny relaks.

5. Ułóż plan dnia

Gdy dzień jest zaplanowany to łatwiej skupić się na zadaniach i zgubić negatywne myśli. Warto podkreślić, że całe cierpienie, które przeżywasz ma źródło w twojej głowie i tylko od Ciebie zależy, jak do tego podejdziesz. Im więcej obowiązków, tym mniej czasu na myślenie o przykrych rzeczach.

6. Pamiętaj, że to są tylko myśli

Musisz mieć na uwadze, że twoje myśli to nie są fakty i nie możesz ich brać za pewnik. Trzeba jak najszybciej nabrać do tego dystansu i nie koncentrować się na negatywnych myślach, które tak naprawdę nic nie zmienią.

7. Pogódź się z poczuciem winy

Oczywiście możesz myśleć, że gdybyś zrobił/a coś inaczej to wszystko by się też inaczej potoczyło. Pamiętaj jednak, że to życie nas kształtuje i wszystko ma jakiś cel. Porażki sprawiają, że jesteś silniejszy i w przyszłości bardziej odporny na negatywne zdarzenia.

8. Cierpliwie czekaj na nowe wydarzenia

Pomyśl, że nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć i co ma być to będzie. Lepiej nie układać w swojej głowie miliona scenariuszy, bo zapewne i tak się nie sprawdzą. W takiej sytuacji warto się zastanowić, czy jest sens w ogóle tracić energię i zajmować sobie tym głowę.