Pomimo tego, że tworzyliśmy piękny związek, rozstaliśmy się, bo zaistniał ku temu jasny powód. Zamykając naszą relację, udało mi się zamknąć za sobą historię o nierównej miłości. 

Koniec maskarady

Decyzję o rozstaniu podjęłam w momencie, kiedy przestałam udawać, że jestem szczęśliwa. Każdy element naszej relacji zaczął rozsypywać się jak domek z kart. Kiedy próbowałam złączyć w jedną całość poszczególne elementy rozsypanej maski, okazało się, że nie ma już we mnie wiary, że za Twoim silnym ego kryje się osoba, która cierpi.  Pomimo tego, że nie poddawałam się zbyt łatwo, każda kolejna próba kończyła się fiaskiem i coraz większym rozczarowaniem. Nie było mi łatwo- cały czas w głowie miałam Twojej obietnice, które niestety cały czas łamałeś. 

Uczucie wygasło- zdecydowałam o rozstaniu

Wiem, że tęsknisz. Podjęłam jednak decyzję o rozstaniu, ponieważ uczucie między nami już dawno wygasło. Spełniałam Twoje wymagania, a relacja nas łącząca była jedynie fałszywą miłością. To, co nas łączyło, mogę dziś porównać do gry. Pomimo tego, że była ona „nasza”, nawet nie pozwalałeś mi wziąć w niej udziału. Już na starcie byłam na przegranej pozycji, całkowite bez szans. Z biegiem czasu wygasła także nadzieja, że sytuacja może się zmienić. To rozstanie to decyzja dla naszego wspólnego dobra. Zamknęłam za nami drzwi, co było radykalnym krokiem, by na horyzoncie pojawiła się dla nas nowa, lepsza przyszłość. Nie liczy się dla mnie już to, że tęsknisz. Dla mnie sprawa jest zamknięta- nie jest to stan przejściowy. 

Czytaj także: Rozstanie – jak się po nim pozbierać? Metoda 6 kroków

Złudne nadzieje, a rozstanie

Niejednokrotnie podejmiemy decyzję o rozstaniu także z nadzieją, że druga strona „otworzy oczy”, doceni naszą osobę. Czujemy się zwycięzcami, gdy druga strona zobaczy, że jest nam bez nas źle, że tęskni. To jednak tylko pozorne zwycięstwo. Prawdziwe jest wtedy, gdy udaje nam się zamknąć drzwi na dobre. To oczyszczenie własnego życia po tym, jak dawaliśmy z sobie wszystko, by zbudować piękną relację, nie dostając nic w zamian. Tak radykalna decyzja to szacunek dla samego siebie. 

Wyzysk i emocjonalna izolacja, a prawdziwa miłość

Prawdziwa miłość daje nam wolność, poczucie bezpieczeństwa- każda osoba zachowuję swoją niezależność. Jeśli zamknęłaś drzwi, decydując się o rozstaniu, pamiętaj, że ta decyzja miała za sobą konkretne powody.