Poznanie „tej” osoby, wiąże się z nadzieją na udany związek i wspólną przyszłość. Jednak jak rozpoznać, czy nadzieja nie jest czcza, a uczucia są tylko złudzeniem? 

Oto 5 sygnałów, które wskazują, że uczucia nie są prawdziwe, mimo że wydaje się inaczej:

1. Uczucie niepokoju, lub dyskomfortu

Ciało jest jednostką inteligentną, ściśle powiązaną z naszymi uczuciami i emocjami.  Jeżeli przy „tej” osobie czujesz się źle, w sferze psychicznej, lub emocjonalnej to może być to oznaka braku miłości.

2. Szukanie miłości idealnej, bez akceptowania wad

Dużym problem, w przypadku uczuć jest idealizowanie. Przeświadczenie, że para musi być idealna, jakby była dla siebie stworzona a wszystko w związku będzie układać się wspaniale, prowadzi do zniszczenia prawdziwej koncepcji miłości.

3. Zakochanie się w idei

Czasem zdarza się, że nie jesteśmy zakochani w osobie, lecz w wyobrażeniu idealnego związku, jaki można stworzyć w przyszłości.

4. Chęć i dążenie do szybkiego wejścia w związek

Tendencja do szybkiego wchodzenia w związek, snucie wspólnych planów. typu ślub, poznawanie rodziny nie jest zdrowym podejściem,  w relacji dwóch osób.  To oznaka zakochania nie w człowieku, lecz w idei szczęśliwego związku.

5. Pomimo, że wszystko jest pozornie dobrze to jednak nie czuć „tego czegoś”

Nawet jeżeli  w związku jest wszystko w porządku ale brakuje poczucia „tego czegoś ”- jest to oznaką braku jednego, istotnego szczegółu- miłości.

Miłość i związek, niestety, nie należą do spraw prostych, jak może się wydawać.  Niezwykle ważne jest, aby być ze sobą szczerym i obiektywnym.  Zrozumienie, że uczucie tak naprawde nie jest uczuciem, a jedynie tylko złudzeniem ,to duży krok w przyszłość. Pomoże to zorientować się na czym stoisz, i co można z tym zrobić. Ważne jest, aby nauczyć się poznawać siebie, i rozumieć swoje uczucia. Wtedy wchodzenie w relacje z drugim człowiekiem, będzie o wiele łatwiejsze.

Nigdy nie należy ignorować instynktów, odruchów i odczuć, jakie serce i ciało stara się nam przekazywać– nieważne czy ignorowanie jest przez przypadek, czy z wyboru. Zawsze przy dokonywaniu ważnych decyzji w sferze uczuć, kierujmy się głosem serca, ale także rozumu.. Aby dowiedzieć się czy uczucie jest prawdziwe, warto dać sobie czas, i wszystko na spokojnie przeanalizować.