Związek można porównać do podróży — nigdy nie wiadomo, co czeka nas, gdy miniemy kolejny przystanek. Gdy dojdzie do zerwania, najczęściej nie jesteśmy w stanie zrozumieć takiej decyzji. Dopiero z czasem zaczynamy dostrzegać, że było to potrzebne, aby przygotować się na coś jeszcze piękniejszego niż dotychczas.

Jak poradzić sobie z — często natrętnymi — myślami o eks partnerze, jeśli niemal wszystko wokół przypomina o utraconej miłości? Poznaj trzy sposoby na to, aby nareszcie przestać wspominać swojego eks!

1. Wiedz, że czas leczy rany

Postaraj się nie wypierać trudnych emocji, takich jak smutek, żal, złość, bądź frustracja. Zerwanie może być trudne i bolesne, ale ważne jest pozwolenie sobie na przeżycie trudnych emocji związanych z brakiem ukochanej osoby u naszego boku. Pierwszą rzeczą, którą wręcz trzeba zrobić, jest pozbycie się wszystkich prezentów i pamiątek, które przypominają o eks. Aby wyrzucić z siebie wciąż nadchodzące emocje, można spróbować napisać list do byłego partnera. Nie trzeba go wysyłać — najważniejsze, aby to przed samą sobą przyznać się, co tak naprawdę się czuje. Choć początkowo brzmi to niezbyt realnie, z czasem wspomnienia zaczną blednąć.

2. Traktuj siebie priorytetowo

Gdy wszystko runie nagle, niczym domek z kart, nigdy nie zapominaj o sobie. Zadbaj o siebie pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Zrób domowe SPA, zmień dietę, czy wybierz się na masaż. Pozwoli ci to zachować dobrą kondycję, zdrowie i wygląd, a bolesna sytuacja nie doprowadzi do spadku poczucia własnej wartości. Pamiętaj, że zraniona dusza zawsze przekłada się na zranione ciało.

3. Nie zamykaj się na ludzi i znajdź jakieś ciekawe zajęcie

Jeśli w życiu pojawia się pustka, ważne jest, aby mieć wokół siebie zaufane osoby, które pomogą przejść przez trudny okres. Nie traktuj rozstania jako porażkę, a szansę. Opuść własne cztery ściany, poznawaj nowe osoby i staraj się odkrywać nowe aspekty życia. Możesz zapisać się na lekcje tańca lub gotowania, zacząć malować, czy rozpocząć kurs, dzięki któremu zainwestujesz w swoją przyszłość. Znajdź coś, co pozwoli ci zająć myśli i przestać roztrząsać sytuację.

Całkowite zerwanie z przeszłością nigdy nie jest łatwe, jednak w przypadku ostatecznego rozstania — tak naprawdę jest konieczne. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie i znalezienie sposobu, który pozwoli zamknąć stary rozdział i przygotować się na nowy.