Sztuka zdobywania mężczyzn obejmuje m.in. umiejętne komplementowanie. Nie tylko kobiety pragną usłyszeć pochlebne słowa na swój temat – większość mężczyzn również oczekuje tego rodzaju uwag. Dlatego, jeśli podoba nam się jakiś mężczyzna, nie wahajmy się wyrazić swojego uznania!

Zanim jednak to zrobimy, warto poznać ogólne komplementy, które z pewnością ucieszą każdego faceta.

Komplementy dla mężczyzny – jakie warto znać?

Tęsknota za wyrażeniem uznania dla mężczyzny często nam towarzyszy, ale obawiamy się, że nasze słowa zostaną źle zinterpretowane. To obawa całkowicie nieuzasadniona! Mężczyźni pragną tego tak samo jak my. Warto jednak pamiętać o kilku prostych zasadach. Komplementy dla mężczyzny powinny być szczere i dostosowane do konkretnej osoby. Jeśli na przykład mężczyzna jest szczupły, a ty zaczynasz zachwycać się jego muskulaturą, to oczywiste, że nie będzie to brzmiało autentycznie. Bądź zatem prawdziwa. Uważaj na ilość ciepłych słów.

Nadmiar komplementów jednocześnie może sprawić, że mężczyzna się w nich zgubi lub uzna, że przesadzasz. Umiar jest tutaj kluczowy. Miłe słowa warto wyrażać z uśmiechem, w odpowiednich okolicznościach. Na pewno bardziej zostaną zapamiętane podczas romantycznej kolacji we dwoje niż podczas głośnego koncertu, gdzie oboje jesteście pod wpływem alkoholu. Oczywiście spontaniczność również ma swoje miejsce. W końcu liczy się autentyczność!

Jakie komplementy mówić panom?

Pochwal jego umiejętność prowadzenia samochodu. Jeśli docenisz jego zdolności kierowania pojazdem, mężczyzna na pewno to zapamięta. Samochód jest ważny dla większości mężczyzn, a docenienie w tej kwestii zawsze się sprawdzi. Doceń też jego atrakcyjność fizyczną.

Jeśli podoba ci się konkretny mężczyzna, to znaczy, że coś w nim przyciąga twoją uwagę. Nie krępuj się tego wyrazić! To może dotyczyć stylu ubierania się, sylwetki, uśmiechu, intrygującego spojrzenia czy świetnej fryzury. Skorzystaj z okazji, by powiedzieć mu, co cię pociąga.

Przykłady to:

„Masz piękne spojrzenie, takiego jeszcze nie widziałam”

lub

„Twój gust w ubieraniu się jest naprawdę wyśmienity, zawsze wyglądasz doskonale”.

Komplementy dla niego są równie istotne jak docenianie jego pracy, pozycji społecznej czy obecności ukochanej kobiety. Wyrażaj uznanie i nie wstydź się wyrazić tego wprost. W dzisiejszych czasach, gdy wielu mężczyzn czuje niepewność co do swojej męskości, komplementy są szczególnie ważne. Odmawiając im, mogą czuć się niekochani i niezdolni do spełniania męskich ról. Każdy chłopak pragnie, aby jego dziewczyna dostrzegała jego siłę, rycerskość, zaradność i niezależność. 

Czytaj także: No Contact – skuteczna metoda po rozstaniu. O tym, dlaczego warto ją zastosować