Zakończenie związku bywa jednym z najtrudniejszych momentów w życiu. Nagle wszystko traci sens, a w naszej głowie krążą myśli, że już nic nie będzie takie jak dawniej. Gdy odchodzi osoba, którą nadal kochamy, odczuwamy, że tracimy część samych siebie.

Wydaje się, że znalezienie drogi wyjścia z sytuacji jest niemożliwe, a uczucie tęsknoty popycha nas do podejmowania różnych działań, które niekoniecznie przynoszą nam ulgę. Jeśli znasz opisany scenariusz, zobacz, jakie błędy możesz popełnić, gdy jesteś ogarnięta tęsknotą za ukochanym. Ich uniknięcie zdecydowanie przyspiesza proces przetrwania miłosnego cierpienia.

1. Przeglądanie jego profili w social media

Bardzo powszechnym błędem jest ciągłe przeglądanie wspólnych zdjęć i mediów społecznościowych byłego partnera. Chociaż może być to kuszące z powodu silnej ciekawości, należy pamiętać, że takie zachowanie ma swoją cenę. Stałe skupianie się na osobie, która już należy do twojej przeszłości, utrudnia zakończenie pewnego etapu i pójście do przodu własną drogą.

2. Szukanie winy w samym sobie

Kolejnym błędem, którego nie warto popełniać, jest zadawanie sobie pytania, co zrobiłeś nie tak, skoro doszło do rozstania. Takie rozważania zazwyczaj prowadzą do poczucia winy i obwiniania samego siebie za upadek związku. Nie warto marnować czasu na poszukiwanie winnego. Istnieje wiele powodów, dla których związek może się rozpaść, a fakt, że wasze drogi się rozeszły, sugeruje, że być może nie byliście dla siebie przeznaczeni.

Czytaj także: Czy warto wrócić do eks? Nie próbuj odbudować czegoś, co cię totalnie zniszczyło.

3. Szukanie kolejnej szansy

Kiedy nie potrafisz zaakceptować rozstania, możesz uznać, że warto walczyć o miłość. W takiej sytuacji może się zdarzyć, że wysyłasz histeryczne wiadomości i dzwonisz, błagając o kolejną szansę. Niestety, twoje prośby prawdopodobnie nie zostaną spełnione, a naciskanie na powrót może skutkować jeszcze większym poczuciem odrzucenia po pewnym czasie.

4. Kontakt z byłym partnerem

Mimo że utrzymywanie dobrych relacji ze swoim byłym partnerem/partnerką nie jest niczym złym, pozostawanie z nim/nią w przyjaźni zwykle kończy się źle. Jest to szczególnie niefortunne, gdy jedna ze stron nadal żywi głębokie uczucia. Jeśli więc cierpisz z powodu tęsknoty, utrzymywanie bliskiego kontaktu jedynie potęguje twój ból.