Mężczyźni dzielą się na kilka typów, spośród których wyróżnia się m.in. maminsynków, macho czy tzw. Piotrusiów Panów. Ci ostatni w przeciwieństwie do dojrzałych i odpowiedzialnych mężczyzn, trwających przy swoich wybrankach pomimo przeciwności losu, mają tendencję do uciekania od życia, gdy na horyzoncie pojawią się poważniejsze problemy. Kiedy już zorientują się, że popełnili błąd, zwykle wracają z podkulonym ogonem i proszą o wybaczenie. Kolejny i kolejny raz. Wieczni chłopcy nigdy nie spoważnieją na tyle, by mogli zbudować stabilną relację z kobietą. Wiązanie się z nimi nie przyniesie żadnych korzyści.

Dojrzały mężczyzna nie jest chorągiewką na wietrze

Kobiety powinny zdawać sobie sprawę z tego, że mając u boku faceta, który nie może się zdecydować czy na pewno chce z nią być, nigdy nie będą czuć się bezpiecznie i szczęśliwie. Ciągłe zmienianie zdania w tak ważnej kwestii jak wspólne życie nie doprowadzi do stworzenia stabilnej relacji. Jeśli mężczyzna nie potrafi się jednoznacznie zdeklarować w temacie uczuć i na przemian odchodzi i wraca, na próżno czekać, że ten stan kiedykolwiek ulegnie poprawie. Przyjęłaś go drugi, trzeci, czwarty, może i piąty raz, to będzie pewny, że przy kolejnym powrocie również będziesz czekała na niego z otwartymi ramionami.

Czytaj także: Jak rozpoznać, czy partner Tobą manipuluje? 7 sygnałów, które powinny Cię zaniepokoić

Nie wszystko stracone. Są jeszcze normalni mężczyźni na tym świecie!

Masz za sobą negatywne doświadczenie życia z mężczyzną, który odchodził, gdy czuł się przytłoczony związkiem, a za chwilę wracał, bo nagle za Tobą zatęsknił? To nic nadzwyczajnego, że nie chcesz wchodzić w kolejną relację w obawie przed powtórką z rozrywki. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Wbrew pozorom Ziemia jest pełna dojrzałych facetów, którzy nie boją się stabilizacji.

Zachowują wierność i lojalność w stosunku do partnerki. Rozumieją, że trzeba ciągle pracować nad sobą i związkiem, bo tylko wtedy będzie się wam żyło dobrze. Potrafią wyobrazić sobie waszą wspólną przyszłość. Choć zdają sobie sprawę z tego, że nie zawsze będzie kolorowo, nie przerażają się problemami, ale biorą byka za rogi. Gdy pojawi się jakiś kłopot, są gotowi na szczerą rozmowę. A co najważniejsze trwają w relacji bez względu na okoliczności, bo miłość jest dla nich najważniejsza.

Nie oczekują, że kobieta rozwiąże za nich wszystkie problemy. Umieją dostrzec swoje błędy i się na nich uczyć. Po prostu zawsze są.