Często zdarza się, że miłość łącząca dwoje ludzi się skończyła, ale oni nie potrafią tego dostrzec, ponieważ mylą uczucie z przywiązaniem. Jednak istnieją symptomy, po których można poznać, że miłość uleciała lub, że łącząca Was relacja nie jest na tyle silna, by mogła przetrwać.

Związki nie umierają same. Zabijamy je egoizmem, zaniedbaniem, kłamstwami i tajemnicami.

Przedstawiamy 4 oznaki, które mówią o tym, że łączące was uczucie się wypaliło.

Czytaj także: O czym mężczyźni nie mówią kobietom w pierwszych miesiącach związku?

1. Brak zrozumienia swoich potrzeb

Jeśli nie potraficie rozmawiać o tym, co Wam przeszkadza lub nadal to robicie, lecz nie bierzecie pod uwagę opinii i uczuć partnera, oznacza, że w związku nie dzieje się dobrze. Przestaliście się okazywać sobie zrozumienie i żadne z Was nie umie już wczuć się w potrzeby drugiej strony.

2. Planujesz przyszłość bez niego

Jeśli potrafisz wyobrazić sobie dalsze życie bez ukochanego i ta wizja nie wydaje się zła, a wręcz przeciwnie jesteś w niej szczęśliwa, podświadomie przygotowujesz się na rozstanie. Gdy zdarza Ci się, że nie uwzględniasz w swoich planach partnera, zwróć uwagę czy między Wami naprawdę dobrze się układa.

Czytaj także: 4 najczęstsze przyczyny nieoczekiwanych rozstań – dlaczego kobieta odchodzi?

3. Brak kłótni

Kłótnie zwykle kojarzą się źle, lecz tak naprawdę dzięki nim partnerzy uczą się rozwiązywać problemy. Brak chęci do spierania się w ważnych lub mniej ważnych kwestiach, świadczyć o tym, że już Wam na sobie nie zależy. Ciągle uciekanie od konfrontacji z drugą osobą może doprowadzić do zniszczenia łączącej was relacji.

Czytaj także: Rozstanie. Dlaczego to takie trudne? 7 porad, dzięki którym pójdziesz dalej

4. Zły okres trwa zbyt długo

To normalne, że w związku zdarzają się gorsze i lepsze chwile. Jeśli zły czas przeciąga się, a na horyzoncie nie widać szansy na poprawę, należy zastanowić się, czy jest sens ciągnąć dalej tę relację. Być może między Wami wytworzył się dystans, którego nie się już pokonać.