Odnalezienie szczęścia w życiu to marzenie każdego człowieka i chociaż trudno je jednoznacznie zdefiniować, to nie ulega wątpliwości, że wszyscy do niego dążymy. W poszukiwaniu spokoju, stabilizacji, a nierzadko także i niezapomnianych wrażeń, popełniamy błędy i próbujemy robić rzeczy, które w rzeczywistości wcale nam nie służą. O czym zatem warto pamiętać budując swoje szczęście? Jakie zachowania mogą sprawić, że nie będzie żyło nam się dobrze?

Akceptacja i sympatia ludzi, którzy żyją dookoła Ciebie, z pewnością jest niezwykle ważna i może pozytywnie wpływać na samoocenę. Jednak aby odnaleźć szczęście dobrze jest pamiętać o kilku ważnych aspektach:

1. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś.

Maskowanie swoich wad i dostosowywanie swojego zdania do tego, co mówią inni nie jest dobrym rozwiązaniem. Zachowując się w ten sposób szybko się zmęczysz, a także niewykluczone, że zwyczajnie się pogubisz, a to z pewnością nie pomoże Ci żyć spokojnie i szczęśliwie.

2. Nie próbuj zadowalać wszystkich.

Nie ma ludzi idealnych, dlatego Ty również nie dasz rady podobać się każdemu. Grono Twoich przyjaciół może być małe, jednak szczęście to także pewność, że wszyscy bliscy Ci ludzie kochają Cię za to, kim jesteś. Pewność siebie i umiejętność wyrażania własnej opinii wcale nie musi świadczyć, że jesteś zarozumiała. Pamiętaj, że choćbyś nie wiadomo jak próbowała, to i tak znajdzie się ktoś, kto będzie myślał inaczej.

3. Nie rozpamiętuj tego, co było.

Człowiek uczy się na błędach, jednak to nie oznacza, że wciąż musisz rozmyślać o tym, co złego stało się w Twoim życiu. Wyciągaj wnioski, jednak patrz tylko i wyłącznie przed siebie.

4. Nie kontroluj wszystkiego, co dzieje się dookoła.

Nie narzucaj sobie presji, jaką jest trzymanie ręki na pulsie w każdej sytuacji. Naucz się za to odpuszczać i żyj w zgodzie ze sobą, pamiętając o tym, że jedyne, nad czym masz całkowitą kontrolę, to Twoje czyny.

5. Nie staraj się być zawsze numerem jeden.

Nie ma sensu stresować się tym, że inni mają lepiej. Nikt nie oczekuje od Ciebie, że zawsze zajmiesz miejsce na podium. Skup się więc na swoich pasjach, zamiast walczyć z całym światem i narzucać sobie nierealne cele.

6. Nie zadręczaj się, kiedy gorzej się czujesz.

Szczęście to chwila, tak więc nawet jeżeli zdarzają się gorsze dni, nie ma w nich nic złego. Naucz się analizować porażki, pozwól sobie na płacz i odpoczywaj wtedy, kiedy czujesz, że nie masz już siły do pracy. Akceptacja własnych emocji to także klucz do tego, aby odnaleźć szczęście, a emocje, jak wiadomo są nie tylko pozytywne.

Kiedy znajdziesz szczęście?

Szczęście może mieć dla każdego zupełnie inną definicję, jednak warto abyś pamiętała, że by cieszyć się życiem musisz zaakceptować siebie i ze spokojem podchodzić do świata. Porażki, gorsze chwile i znajomości, które nie były warte Twojego czasu z pewnością będą miały w Twoim życiu miejsce, jednak wcale nie sprawiają, że jesteś słabsza i gorsza.