Pomimo tego, że wchodząc w związek nie spodziewasz się, że magia mogłaby prysnąć – po czasie okazuje się, że w wasze życie wkrada się rutyna. Nagle z codziennych rozmów relacja zmienia się w kilka wiadomości dziennie, pojawiają się pierwsze sprzeczki, a twój partner zaczyna cię denerwować coraz bardziej. Związek po pewnym czasie zaczyna cię zwyczajnie nudzić.

Czytaj także: 5 rzeczy, które mężczyzna zrobi dla swojej kobiety, która jest miłością jego życia

Pary w długim związku muszą potrafić rozwiązać takie problemy. Poradzą sobie z tym, jeżeli oboje będą zaangażowani. Niestety, jeżeli przynajmniej jedna ze stron nie będzie chętna do pracy i zmian – to może oznaczać początek końca relacji.

Brzmi znajomo?

Jak rozpoznać, czy twój partner znudził się tobą i waszym związkiem? Zwróć uwagę na jego zachowania, które mogą o tym świadczyć!

Przestał cię komplementować

Kiedyś słyszałaś od niego regularnie, że jesteś piękna? Kiedy ostatni raz powiedział ci, że jesteś wyjątkowa i idealna? Jeżeli nie słyszałaś tego od dłuższego czasu, może twój partner uznał, że nie musi już się starać. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że zaczynasz go nudzić.

Coraz mniej rozmawiacie

Kiedy się poznaliście rozmawialiście dzień w dzień. Nieważne czy pisaliście, czy rozmawialiście przez telefon czy widzieliście się twarzą w twarz. Nikt z was nie chciał się pożegnać i pójść spać. Z czasem w wasze rozmowy zaczyna wkradać się niezręczna cisza. Potem zaczynacie rozmawiać coraz mniej. Często to ty musisz inicjować chęć rozmowy, żeby się przynajmniej do ciebie odezwał. Jeżeli twój partner nie wykazuje inicjatywy – może to oznaczać, że nie zależy mu już na tej relacji.

Czytaj także: Kluczem do udanej relacji jest rozmowa. 8 sposobów na lepszą komunikację w związku

Nie pyta cię o nic

Może w waszym związku rozmawiacie – ale pomyśl, czy ta rozmowa tak właściwie jest prawdziwa. Czy wasza konwersacja jest obustronna? Czy wygląda tak, że ty zadajesz mu pytania, on odpowiada i na tym się kończy? Jeżeli twój partner nie zadaje ci już żadnych pytań, gdy rozmawiacie, być może już nie interesuje go, co masz mu do powiedzenia.

Nie odrywa się od telefonu

Jest to całkiem powszechne zjawisko w obecnych czasach. Zarówno twój partner, jak i ty spędzacie mnóstwo czasu w świecie wirtualnym, ale odpowiedz sobie w tym miejscu na pytanie – czy telefon jest dla niego ważniejszy niż ty?

Czytaj także: Telefon ma destrukcyjny wpływ na twój związek? Nowe badania dają do myślenia

Spędza coraz więcej czasu z kolegami

Fakt, że twój partner ma kumpli, nie jest powodem do obaw. Ale w momencie, kiedy ma do wyboru wyjście z kolegami i wyjście z tobą – za każdym razem wybiera kumpli. Może to oznaczać, że spędzanie z tobą czasu nie jest już dla niego interesujące.

Nie dyskutuje z tobą

W każdej zdrowej relacji zdarzają nam się sprzeczki. Zarówno codzienne awantury, jak i brak awantur powinien zapalić ci czerwoną lampkę. Jeżeli twój partner nie ma ochoty z tobą dyskutować i unika bezpośrednich konfrontacji, może to oznaczać, że nie chce mu się już stawiać na swoim.