Kobiety które poznały  atrakcyjnego mężczyznę chcą wiedzieć, czy one również wzbudziły jego zainteresowanie. Pragną sprawdzić czy zrobiły na nim dobre wrażenie. To da się określić po kilku spotkaniach poprzez wnikliwą obserwację jego spojrzeń, gestykulacji i innych specyficznych sposobów zachowania.

Spojrzenie pełne podziwu

Mężczyzna zainteresowany kobietą rzuca na nią przelotne spojrzenia, przy czym unosi brwi lub lekko nimi porusza. Charakterystyczne jest to, że najpierw patrzy w lewo a następnie przesuwa swój wzrok po twarzy kobiety ku prawej stronie. Jeśli zaobserwujesz takie zachowanie to oznaka, że naprawdę mu się podobasz.

Odzwierciedlanie gestykulacji

Wiele osób ma podświadomą tendencję do powtarzania zachowania osób, które podziwiają. Gdy mężczyzna przejmuje Twoją pozycję głowy i układ rąk możesz być pewna, że Twój wygląd wzbudził jego zainteresowanie i akceptację.

Jeśli mężczyzna przy każdym spotkaniu z Tobą gestykuluje żywiej niż w innych sytuacjach to oznaka, że jesteś dla niego osobą wyjątkową. Oraz, że bardzo mu na Tobie zależy.

Zmiana zachowania

Mężczyzna który na ogół jest spokojny i opanowany, przy spotkaniu z kobietą, która wywarła na nim silne wrażenie może stać się niepewny lub rozkojarzony. Niespodziewanie traci wątek albo nagle zmienia temat rozmowy. Jeśli do tego okazuje nietypową dla niego nieśmiałość a także zawsze śmieje się z Twoich miernych dowcipów, masz szansę na stanie się kobietą jego życia.

Skracanie dystansu

Zainteresowany Tobą mężczyzna będzie się starał być jak najbliżej Ciebie podczas rozmowy. Nawet gdy lekko się cofniesz, natychmiast się przybliży. Potwierdzić to może prosty trik. Przesuń się się za jakaś przeszkodę np. flakon z kwiatami lub filar. On natychmiast postara się ją usunąć lub ominąć aby móc skupić swój wzrok na Tobie. Nie ma wtedy wątpliwości, że bardzo Cię lubi.

Słuchanie w skupieniu

Zainteresowany Tobą mężczyzna zachowa w pamięci szczegóły Waszej rozmowy. To znak, że uważnie Cię słucha. Nie jest w stanie przeszkodzić mu w tym nawet dzwoniący telefon; po prostu nie będzie go odbierał w czasie spotkania.