Tak na prawdę, w szczególności, jeśli związek jest w początkowej fazie, nie zwraca się na wiele sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że relacja wchodzi na toksyczne tory. Również z biegiem czasu nie zawsze w jednoznaczny sposób można określić, czy dany partner jest niedojrzały emocjonalnie i przez to niezdolny do zaangażowania się w relację, czy jego zachowanie podyktowane jest skłonnościami manipulacyjnym i z pełną świadomością wykorzystuje drugą stronę.

Nie ma sensu być z kimś, kto cię nie szanuje! Na jakie sygnały w szczególności należy zwrócić uwagę?

1. Gdy partner przekracza twoje granice

Może to dotyczyć w szczególności kwestii związanych ze zbliżeniem fizycznym. Przekraczanie granic w relacji intymnej może mieć poważne konsekwencje. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na to, w jaki sposób reaguje twoje ciało na zbliżenie.

Bardzo ważną kwestią jest także reakcja partnera na twoją odmowę. Może zdarzać się, że stosuje szantaż emocjonalny, by zaspokoić swoje potrzeby seksualne, co jest zachowaniem bardzo krzywdzącym.

2. Przez cały czas jesteście na etapie randkowania

Jeśli wasze spotkania są sporadyczne i sprowadzają się wyłącznie do randkowania pomimo upływu czasu, może oznaczać, że partner jest niezdecydowany lub nie zamierza się angażować w relację. Woli utrzymać ją na poziomie jak najbardziej luźnej znajomości, z której okazjonalnie czerpie korzyści.

3. Rości sobie prawo do dysponowania twoim czasem

Jeśli musisz być zawsze dostępna i na każde zawołanie, a odmówienie spotkania napotyka negatywną reakcję, może oznaczać, że twój partner dąży do nadmiernej kontroli nad tobą. Najczęściej starają się także wywołać u drugiej osoby wyrzuty sumienia, co prowadzi do uzależnienia partnerki od partnera.

4. Jak zachowuje się, gdy jesteście sami

Można tutaj mówić o dwóch twarzach – tej, którą partner pokazuje przed innymi swoim zachowaniem, udając niemalże kogoś innego, podczas gdy jesteście we dwoje, robi się nagle opryskliwy, niemiły w obyciu, a nawet możesz mieć wrażenie, iż cię nie szanuje.

5. Jest zainteresowany wyłącznie tym, aby przebywać w domu

Jeśli twojego partnera interesuje przebywanie wyłącznie w domu, nie ma potrzeby, by wyjść do kina lub restauracji, może oznaczać to tak samo stagnację w związku, jego lenistwo, jak również brak chęci, aby związek rozwijać.

6. Bycie miłym tylko, by osiągnąć swój cel

Partner, który jest miły tylko po to, by dostać to, czego chce, z pewnością może okazać się typem osoby, która cię wykorzystuje.

7. Brak  zainteresowania twoim codziennym życiem

Niby jesteście razem, a jednak on w ogóle nie przejawia zainteresowania tym, jak minął twój dzień lub nie ma ochoty na ten temat rozmawiać, powinnaś uważać na takiego partnera.

8. Spotykacie się tylko w towarzystwie innych osób

Jeśli nigdy nie widzicie się we dwoje, a zawsze spotykacie przy okazji wyjść z grupą osób, może oznaczać to, że partner obawia się bardziej intymnej relacji.