Wybór partnera życiowego to jedna z najważniejszych decyzji, które przyjdzie ci podjąć. Ten człowiek może zdeterminować całe twoje przyszłe życie, bez względu na to, jak długo pozostaniesz z nim w relacji. Niestety wiele kobiet wybiera tzw. pierwszego lepszego. Dlaczego do tego dochodzi?

Część z nich po prostu nie umie żyć w samotności, inne obawiają się wizji zostania starą panną. Zdarzają się też przypadki kobiet, które wchodzą w związek bez miłości, mając nadzieję, że uczucie narodzi się później. Są gotowe wiele wybaczyć swojemu partnerowi, licząc na to, że kiedyś się zmieni. Postępując w ten sposób, tak naprawdę oszukują same siebie.

Odbierają sobie szansę na poznanie kogoś lepszego, z kim można zbudować zdrowy związek. Wyzbywają się szacunku do samej siebie, pozwalając na to, aby partner traktował je przedmiotowo. Jeśli nawet uda im się wydostać z takiej relacji, pozostaje im bagaż negatywnych doświadczeń, którego znacznie ciężej się pozbyć. Będąc świadomą tego, że czasu nie da się cofnąć, musisz zrobić wszystko, aby zapobiec popełnieniu kardynalnego błędu.

Najważniejsze cechy dobrego partnera

Jakiego mężczyznę należy wybrać, by stworzyć z nim dobry związek? Poniżej opisano 10 cech, które powinien posiadać idealny facet.

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że kierowanie się w życiu zbyt wygórowanymi wymaganiami, nie prowadzi do niczego dobrego. Jednak w tym przypadku weź je wszystkie pod uwagę.

1. Szanuje cię

Okazywanie sobie nawzajem szacunku to podstawa związku. Facet musi zaakceptować, że masz prawo mieć własne poglądy, nawet jeśli sam myśli zupełnie inaczej. Powinien szanować twoją rodzinę i przyjaciół, choć bywa to trudne, zwłaszcza gdy nie darzy ich wielką sympatią.

2. Jest wierny

Wybierz takiego partnera, dla którego ty będziesz najważniejsza. Zapewne w jego życiu pojawi się wiele atrakcyjnych kobiet, jednak nigdy nie pomyśli o tym, aby cię zdradzić.

3. Okazuje ci wsparcie

Twój partner powinien podbudowywać cię i wierzyć w ciebie. Zapomnij o mężczyznach, którzy są zdolni do tego, aby szydzić i wyśmiewać twoje porażki, oni zniszczą ci życie.

4. Adoruje cię

Drobne prezenty i miłe gesty ze strony partnera są ogromnie ważne, ponieważ to dzięki nim wiesz, że facetowi naprawdę na tobie zależy.

5. Szuka poważnego związku

Jeśli facetowi zależy jedynie na związku bez zobowiązań, nie łudź się, że to kiedykolwiek się zmieni. Będzie niepewny waszej relacji, nawet gdy na świecie pojawi się dziecko.

6. Staje w twojej obronie

Nie chodzi tylko o obronę przed podejrzanymi typami na ulicy. Twój mężczyzna nie powinien dopuszczać do tego, by jego krewni cię obrażali lub bezpodstawnie o coś oskarżali.

7. Troszczy się o ciebie

Facet powinien zadbać o ciebie, gdy masz zły dzień, jesteś chora lub bardzo zmęczona. Jeśli nie pomyśli, że tak trzeba, daj sobie z nim spokój.

8. Jest dojrzały

Tylko dojrzały mężczyzna może zapewnić kobiecie stabilizację i pewność, że jego uczucia nie ulegną zmianie. Dlatego nie zawracaj sobie głowy niedojrzałymi chłopcami, którzy nie wiedzą, czego chcą.

9. Lubi twoje towarzystwo

Gdy chcecie zbudować trwały związek, musicie przede wszystkim lubić spędzać czas we dwoje. Jeśli dobrze się z sobą czujecie, wasza relacja ma szansę przetrwać, nawet gdy zauroczenie minie.

10. Jest wrażliwy

Jeśli twój facet jest gotowy nieść pomoc innym i nie godzi się na niesprawiedliwość, to dobrze wróży na przyszłość. Wobec ciebie również będzie zachowywał się w porządku.