Mężczyźni to skomplikowane istoty, których mechanizm funkcjonowania diametralnie różni się od kobiecego. Jak rozumieć i interpretować jego zachowanie? Co oznaczają poszczególne gesty i słowa? Oto osiem sposobów wyrażania uczuć u mężczyzn, które kobiety powinny znać!

1. Zwracaj uwagę na uśmiech

Nie bez przyczyny uśmiech nazywany jest wrotami do serca. Czasami jedno delikatne uniesienie kącika ust sprawia, że okazywana przez niego aprobata zyskuje realne potwierdzenie w czynach.

2. Przyjrzyj się mowie ciała

Postawa ciała może być wymiernym wykładnikiem emocji. Jeśli zauważasz u niego zgarbioną sylwetkę lub opuszczone ramiona, może to oznaczać poważny problem w jego podejściu do kobiet. Z kolei wyprostowana dumnie sylwetka ma jasne znaczenie – „przy tej kobiecie chcę spędzić resztę swojego życia”!

3. Posłuchaj jego tonu głosu

Z tonu głosu można wiele wyczytać. Okazuje się, że monotonny sposób mówienia może oznaczać stopniowe wzrastanie uczucia znudzenia. Z kolei wybuchy śmiechu i częsta modyfikacja głosu – w górę i w dół – pokazują, że mężczyzna czuje się w pełni swobodnie w określonym środowisku.

4. Zobacz, co kryją jego oczy

Skoro uśmiech jest wrotami do serca, to oczy stanowią zwierciadło duszy. Rozszerzenie źrenic na widok ukochanej powinno być odbierane na równym poziomie, co słynny zwrot „kocham cię”. Mężczyźni również w ten sposób okazują emocje!

5. Zwróć uwagę na dłonie

To w jaki sposób mężczyźni układają dłonie na stole lub w pozycji stojącej, mówi wiele o ich podejściu. Uczucie zdenerwowania będzie widoczne poprzez nerwowe szczypanie lub poruszanie palcami, z kolei w pełni zrelaksowana pozycja dobrze świadczy o jego nastawieniu do ukochanej.

6. Określ poziom dystansu fizycznego

Chęć wchodzenia w kontakt fizyczny wyraża więcej niż tysiąc słów. Jeśli mężczyzna chętnie się przytula i zbliża do partnerki, to jest to znak prawdziwej miłości!

7. Poszukaj ukrytego znaczenia

Czasami sens wypowiadanych słów ginie w codziennej gonitwie i chaosie. Warto dokładnie przeanalizować każde zdanie, ponieważ właśnie wśród tych najbardziej niepozornych, może kryć się wyznanie miłości.

8. Upewnij się, co oznaczają dane czyny

Sposób interpretowania zachowań osób trzecich zawsze jest problematyczny. Z tego powodu warto wstrzymać się z pochopnymi sądami, ponieważ drobne gesty i czyny skrywają przywiązanie do ukochanej osoby.