Poniżej znajduje się 5 kluczowych punktów, po których można poznać, czy osoba, którą jesteśmy zainteresowani jest godna naszej uwagi, bądź też nie. Warto dokładnie przyjrzeć się tym punktom, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie móc zaoszczędzić sporą ilość naszego cennego czasu. Prowadzenie dialogu i znajomość z niezbyt inteligentną osobą prędzej czy później zacznie cię męczyć

1. Głośne próby zwrócenia na siebie uwagi

Punktu tego nie powinniśmy mylić z osobami, które posiadają swoistą, wrodzoną charyzmę. Osoby, które należą do drugiego typu w większości przypadków nie męczą w jakikolwiek sposób innych osób, natomiast wręcz przeciwnie – są w stanie sprawić, że komunikacja z nimi staje się o wiele bardziej łatwiejsza. Przedstawiciele, którzy należą do pierwszego typu sprawiają wrażenie głupich, chodź uważają, że mogą być zabawni. Trzeba bowiem pamiętać, że osoby, które w zbyt głośni sposób próbują zwrócić na siebie uwagę są zazwyczaj małą inteligentni i nie warto zwracać sobie nimi głowy. 

2. Osoby głupie nie posiadają jakichkolwiek wątpliwości

Osoby głupie, które nie posiadają w życiu codziennym jakichkolwiek wątpliwości są pozbawione z reguły inteligencji. Oczywiście chodzi tutaj o wątpliwości, które dotyczą samych siebie, ale również wątpliwości odnoszących się do otoczenia, środowiska pracy, czy szkoły. 

3. Brak poczucia humoru

Osoby, które nie posiadają dystansu do samego siebie oraz nie wykazują w życiu codziennym poczucia humoru są z reguły pod względem psychologicznym traktowane jako osoby, które nie wykazują dojrzałości emocjonalnej, ale również inteligencji. Należy również zaznaczyć, że człowiek, który jest z natury głupi nie będzie potrafił rozróżnić ironii od sarkazmu. Można to wyczuć podczas rozmowy z taką osobą, wystarczy bowiem opowiedzieć jej inteligentny żart i zobaczyć, w jaki sposób na niego zareaguje. 

4. Brak jakiejkolwiek zdolności do nawiązywania dialogu

W tej sytuacji chodzi przede wszystkim o takie osoby, które nie dają innym dojść do głosu. Chodzi o osoby, które często przerywają swoim rozmówcom, ale także o takie osoby, które dążą wyłącznie do prowadzenia monologu zamiast dialogu dwustronnego. Osoby takie można łatwo rozpoznać również poprzez to, że bardzo lubią opowiadać o sobie i wyłącznie na sobie skupiać uwagę innych. 

5. Brak umiejętności zrozumienia drugiej osoby

Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy, że mogą sprawić wrażenie, iż sytuacja jest niekomfortowa dla innych rozmówców, a ta druga osoba może nie być w nastroju do rozmowy. Często zdarza się, że tacy ludzie nie zwracają uwagi na to, czy ich słuchają, czy nie. Najważniejsze dla nich jest to, aby nieustannie wygłaszać swoje myśli i opinie.