Nie ulega wątpliwości, że są pewne rzeczy, których w związku nie można tolerować. Warto mieć na uwadze, że ludzie godzą się na niektóre sytuacje, bo czują, że serce tak im podpowiada. Trzeba jednak pamiętać, że serce nie zawsze jest dobrym doradcą. W tym artykule wyjaśnimy, czego nie należy akceptować w związku

1. Zdrada partnera

Niektórym może się to wydawać oczywiste, ale nie jest tajemnicą, że wiele osób postanawia dać drugą szansę osobie, która zachowała się nieuczciwie. Należy podkreślić, że zdarzają się sytuacje, gdy można jeszcze odbudować relację. Zdecydowanie częściej jednak w związku zaczyna czegoś brakować i wtedy nie da się już nic uratować. Musisz wiedzieć, że jeśli ktoś Cię zdradził, to najpewniej na Ciebie nie zasługuje. Nie ma znaczenia, jak dużym uczuciem kogoś darzysz, bo nigdy nie da się zapomnieć tego bólu i rozczarowania.

2. Kompletny brak szacunku

Podstawą każdej relacji jest wzajemny szacunek do siebie, dlatego partner musi Cię szanować. Jeśli ktoś w stosunku do Twojej osoby wykazuje brak szacunku, to najpewniej związek nie ma żadnej przyszłości.

3. Nieodpowiednie traktowanie dzieci

Pamiętaj, że nie możesz pozwolić, żeby twój wybranek źle traktował twoich podopiecznych. Jego obowiązkiem jest je szanować, nawet jeśli nie jest ich ojcem biologicznym. Zakończ ten związek natychmiast, jeśli sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

4. Fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną

Musisz jak najszybciej odejść od partnera, jeśli znęca się nad tobą. Nie jest ważne, czy jest to przemoc fizyczna, czy też psychiczna, bo żadne takie sytuacje nie są akceptowalne. Nikt nie ma prawa Cię do niczego zmuszać, ani uderzać.

5. Presja emocjonalna

Częstą metodą wywierania wpływu jest manipulacja i granie na emocjach. Lepiej unikać relacji toksycznych, gdzie nie masz poczucia bezpieczeństwa i przez cały czas czujesz się pod presją.

6. Regularne kłamstwa

Przyczyną zerwania wcale nie musi być jednorazowe kłamstwo, ale jeśli zdarza się to notorycznie, to wtedy należy przemyśleć, czy warto trwać w takiej relacji. Nie ma sensu być z kimś, komu nie można nawet zaufać. Istotne jest również to, jakiego rodzaju kłamstwa twój partner się dopuścił. Jeśli są to sprawy poważne, to trzeba mieć na uwadze, że takie sytuacje mogą się w przyszłości powtórzyć.