Jest kilka przyczyn, dla których niekochane w dzieciństwie córki przyciągają narcystycznych mężczyzn. Doświadczenia z dzieciństwa wpływają nie tylko na całokształt naszego charakteru, ale także na preferencje w związku. Niektóre z nas „ciągnie” do facetów, którzy nie są najlepszym typem.

Co najlepsze, kobiety często zdają sobie z tego sprawę, ale nie mogą nic z tym zrobić. Niekochane córki często wpadają w relacje toksyczne. Często wybierają takich facetów, którzy traktują je przedmiotowo, z góry, a sami prezentują brak empatii i pretensjonalne poczucie własnej wartości. Co za tym stoi?

1. Są empatyczne i nadopiekuńcze

Czasami za nadopiekuńczością kobiety i ogromną wrażliwością stoi trudniejsze dzieciństwo, kiedy nie odczuwały wystarczająco dużo miłości i ciepła.

Są one bardziej podatne na urok narcyzów, ale niestety ich dobre serce i szczerość bywają wykorzystywane. Kobiety są wtedy „łatwymi ofiarami” dla facetów „imponujących” poczuciem własnej wartości.

2. Przykre słowa nie są im obce

Kiedy już w dzieciństwie doświadczyło się zawstydzania, krytyki czy nawet poniżania, jest to tak naprawdę łatwiejsze do zniesienia w dorosłym życiu.

Poniekąd słowa, które nie powinny mieć miejsca są już normalne, a kobiety nie widzą w tym nic nadzwyczajnego a co za tym idzie – wciąż tkwią w toksycznej relacji. 

Czytaj także: Jak reagować na upokarzanie lub zawstydzanie? 6 wartościowych porad, które warto znać i stosować

3. Są przyzwyczajone do kontrolowania i manipulacji

Jeśli kobieta już od dzieciństwa widzi wzorzec kontrolowania, narzucania swoich poglądów przez ojca – matce bądź samej sobie – później nie widzi w tym nic nadzwyczajnego.

Często przyczyną jest nie tylko doświadczenie z dzieciństwa, ale również brak pewności siebie. Wtedy podświadomie ciągnie do faceta wyniosłego, zadufanego w sobie i narzucającego swoje zdanie „podwładnym”.

4. Minimalizują swoje potrzeby

Dziewczynki, które nie były najlepiej traktowane przez rodziców zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości, a co za tym idzie łatwo rezygnują ze swoich potrzeb.

To potrzeby innych są stawiane na pierwszym miejscu, a na własne marzenia często nie ma już miejsca. Ignorują swoje pragnienia, a wtedy narcystyczny facet widzi zielone światło i bez wyrzutów sumienia stawia siebie na pierwszym miejscu.

Czytaj także: 10 rzeczy, na które mężczyźni zwracają uwagę na początku znajomości