6 błędów, które popełniają mężczyźni na wczesnych etapach znajomości

Randkowanie w obecnych czasach nie należy do rzeczy łatwych. Mimo powstawania coraz to nowych aplikacji randkowych, nie jest łatwo poznać tę odpowiednią osobę. Kiedy już ją poznamy, nie jest to jednak koniec trudności. Jak pokierować znajomością, by miała szansę rozwinąć się w coś trwalszego? Jakie błędy najczęściej popełniają mężczyźni w relacjach z kobietami? To właśnie te błędy najczęściej popełniają mężczyźni na wczesnych etapach nowej relacji.

1. Narzucają znajomości zbyt szybkie tempo

Niektórzy mężczyźni za bardzo się spieszą. Kiedy kobieta im się bardzo spodoba, chcą jak najszybciej dążyć do kontaktu fizycznego. Może to być jednak odebrane negatywnie i odstraszyć potencjalną kandydatkę na partnerkę – warto więc wsłuchać się w potrzeby drugiej osoby i dostosować do jej tempa.

2. Nie potrafią uważnie słuchać

Dla kobiet bardzo ważne jest poczucie bycia wysłuchaną i zrozumianą. Jeśli znajomość ma się rozwinąć, warto poświęcić drugiej osobie dużo uwagi i naprawdę zaangażować się w jej życie, radości i problemy.

3. Są zazdrośni, choć nie mają podstawy

Na początkowym etapie znajomości dwoje spotykających się ze sobą ludzi nie ma wobec siebie żadnych zobowiązań. Nie jest więc adekwatne, jeśli mężczyzna okazuje toksyczną zazdrość o kolegów danej kobiety, kiedy sam jest na razie jedynie jej kolegą. Bycie zaborczym jest oczywiście postrzegane negatywnie, a na początku znajomości należy zachować pewien dystans, jeśli nie chcemy wszystkiego zepsuć.

4. Wyznają uczucia zbyt szybko

Gdy mężczyzna straci głowę dla kobiety, wielkie słowa i poważne deklaracje padają bardzo szybko. Zbyt szybko – tak naprawdę nie poznał on jeszcze dobrze charakteru danej dziewczyny, więc opiera swoją opinię głównie o jej wygląd i kilka rozmów oraz ogólne wrażenie. Takie deklaracje mogą nie być potraktowane przez drugą stronę poważnie i warto mieć to na uwadze. Dziewczyna może zastanawiać się: ilu kobietom ten człowiek już wyznał miłość, skoro dla mnie zrobił to po dwóch randkach?

5. Mówią zbyt dużo lub zbyt mało

Niektórzy mężczyźni nie potrafią rozmawiać z kobietami. Albo są zupełnie onieśmieleni i nie są w stanie skleić sensownego zdania, albo wręcz przeciwnie – nie mogą przestać mówić o sobie. Może to zostać odebrane jako przechwalanie się i bycie egocentrykiem, a nawet narcyzem. Warto starać się możliwie zbalansować rozmowę – zarówno mówić o sobie, jak i zostawiać przestrzeń do mówienia tej drugiej osobie.

6. Posuwają się za daleko

Zamiast skupić się na rozmowie i poznaniu charakteru kobiety, niektórzy mężczyźni skupiają się na jej aspektach fizycznych. Stają się zbyt natarczywi i przekraczają granice dobrego smaku. Oczywiście, takie zachowanie może się skończyć tylko w jeden sposób. Jeśli mężczyzna będzie zbyt bezczelny i nadto bezpośredni wbrew woli kobiety, będzie to prawdopodobnie ich ostatnie spotkanie. Rozwijając nową znajomość warto więc nadać odpowiednie priorytety swoim własnym pragnieniom i potrzebom drugiej strony. Przy odrobinie cierpliwości, wyrozumiałości obu stron względem siebie i dobrej komunikacji, może urodzić się z tego trwała relacja.