Znalezienie odpowiedniego partnera życiowego, z którym przeżyjemy w miłości długie lata, jest dużym wyzwaniem. Niektórym się taka sztuka udaje, inni z kolei angażują się co jakiś czas w rozmaite związki, które nie przynoszą im szczęścia.

Nierzadko tak się zdarza, iż czułe i szczere kobiety spotykają na swojej drodze życiowej nieuczciwego mężczyznę.

Według psychologów wyżej wymienione Panie są często ofiarami przemocy ze strony partnera.

Można zapytać, dlaczego tak się dzieje? Otóż według powyższych ekspertów takiego rodzaju samolubni i narcystyczni mężczyźni mają na początek tendencję do udawania miłych, dobrych ludzi, a tak naprawdę chodzi im o wykorzystanie do swoich celów drugiego człowieka.

Niestety zdarza się tak, iż często czułe, a może i trochę naiwne kobiety dają się na takiego rodzaju zachowanie, mówiąc kolokwialnie „złapać” a następnie nie mogą się od takiego faceta uwolnić. Nie zdają sobie sprawy lub też nie chcą sobie tego uświadomić, że padły ofiarą przysłowiowego pasożyta, dla  którego jego cele są najważniejsze. Tacy ludzie nie szukają miłości, lecz ofiary. Więc pozostaje zastanowić się:

Jak sobie radzić, znajdując się w toksycznym związku?

  1. Ustal granice – to Twoje życie i tylko Ty decydujesz o tym, według jakich zasad je przeżywasz, nikt nie ma prawa decydować za Ciebie, ani tym bardziej krzywdzić lub ranić. Poinformuj o tym swojego partnera. Jeśli rozmowa nie przynosi skutku to:
  2. Zastanów się, po co tkwisz w takim związku, a następnie:
  3. Porozmawiaj ze swoim przyjaciółmi  być może oni już od dłuższego czasu widzą, że mężczyzna, z którym się związałaś absolutnie nie jest dla Ciebie odpowiedni.
  4. Odejdź od tyrana i zachowaj dystans emocjonalny – załóż maskę obojętności, ten facet nie jest już częścią Twojego życia.