W relacjach międzyludzkich na co dzień towarzyszą nam przeróżne uczucia i emocje. Na utrzymaniu jednych znajomości zależy nam bardziej niż na innych, a to głównie z uwagi na to, jakie uczucia żywimy do tej drugiej osoby. Oczywiście najbardziej zależy nam na uczuciach w związku. Jak zatem możemy poznać, czy to co czujemy jest tą prawdziwą miłością? Te kilka poniższych wskazówek powinno nam w tym pomóc.

1. Chęć bycia blisko

Jednym z przejawów, że to, co czujemy do naszego wybranka, czy wybranki jest miłością, to potrzeba bycia blisko. Nie chodzi tutaj jedynie o mentalny kontakt, ale przede wszystkim o ten fizyczny. Spojrzenia prosto w oczy są szczególnie pożądane bo to z nich możemy wyczytać wiele emocji. Dotyk, który zbliża nas do siebie i buduje intymność jest również przejawem naszych uczuć. Poza tym nawet potrzeba wspólnego leżenia na kanapie i rozmowy, czy oglądania filmu są oznaką, że łączy nas coś wyjątkowego. Naturalna potrzeba spędzania czasu jest jedną z oznak tego, że kochamy drugą osobę.

2. Tęsknota za dugą osobą

Potrzeba bycia blisko wiąże się z jeszcze jednym uczuciem: z tęsknotą. Kiedy przez jakiś czas nie mamy przy sobie tej drugiej osoby zaczynamy tęsknić. Jest to właśnie jedna z tych oznak, po których rozpoznać możemy prawdziwe uczucie. Tęsknota powoduje, że dużo myślimy o ukochanej osobie. Zastanawiamy się co robi, jak się czuje, szukamy choć małego kontaktu i wyczekujemy spotkania z niecierpliwością – tak, to jest miłość.

3. Obiektywne spojrzenie na drugą połówkę

Mówi się, że miłość jest ślepa. Jednak idealizowanie partnera i patrzenie na niego przez różowe okulary jest charakterystyczne dla zauroczenia, które właśnie chcemy odróżnić od miłości. Jeśli potrafimy w drugiej połówce dostrzec, że jest tylko człowiekiem, który tak jak my popełnia błędy i ma wady to znak, że etap zauroczenia mamy już za sobą. A kiedy już potrafimy te wady zaakceptować i żyć z drugą osobą pomimo ich – to znaczy, że prawdziwie kochamy.

4. Dzielenie dobrych i złych chwil

Przychodzi taki moment, kiedy zauważamy, że zależy nam na dobru drugiej połówki i chcemy uczynić wszystko, żeby była ona szczęśliwa. Z kolei, kiedy z jakiegoś powodu cierpi, cierpimy razem z nią. Okazujemy empatię co do drugiej osoby i przeżywamy razem z nią zarówno dobre, jak i złe chwile w życiu. Jeśli sytuacja i szczęście naszej połówki nie są dla nas obojętne, a w gorszych chwilach może ona liczyć na nasze wsparcie – wówczas możemy mieć pewność, że to jest właśnie miłość.

5. Zaangażowanie w związek

Kolejną oznaką tego, po czym rozpoznamy miłość, jest nasze angażowanie się w związek. Jeśli zależy nam na drugiej osobie i robimy wszystko, aby zbudować z nią relację jak najlepszej jakości, to z pewnością nie jest nam ta osoba obojętna. Praca nad związkiem, nad samym sobą, organizowanie wspólnego czasu i wszystkie inne działania obrazujące nasze zaangażowanie w relacje potwierdzają naszą miłość.

Czytaj także: Chcesz wrócić do swojego eks? Ważne abyś przypomniała sobie, dlaczego się rozstaliście