Prawo przyciągania to inspirująca metoda, wedle której umysł każdego człowieka silnie wpływa na jego rzeczywistość. Jeśli wierzy się w coś wystarczająco mocno i kieruje się tą sugestią, to pragnienie się spełni. Subiektywne przekonanie oraz odrzucenie wszelkich wątpliwości jest tu gwarancją powodzenia.

Co daje potęga wyobraźni i wiary?

Ludzie od niepamiętnych czasów wierzyli w uzdrowicielską moc, która może przywrócić im sprawność organizmu oraz radość życia. Szukali jej poza sobą, wykluczając własne możliwości. Tymczasem, zgodnie z prawem przyciągania, zdrowie, szczęście, bogactwo i satysfakcja ze swojego życia rodzi się w umyśle. Przekonał się o tym chory na gruźlicę Phineas Parkhurst Quimby, który uchodzi za prekursora tej techniki. Zauważył, że źródłem wszelkich chorób jest umysł oraz błędne przekonania, które można zmienić za pomocą autosugestii. Dobry nastrój, jaki towarzyszył mu podczas jazdy konnej, łagodził uciążliwe dolegliwości. Negatywne myśli można więc odrzucić z korzyścią dla swojego zdrowia.

Znając zasady prawa przyciągania, można uzyskać większy wpływ na swoje życie. Dzięki temu relacje z innymi ludźmi zaczynają się układać, związki nabierają głębi i harmonii, poprawia się zdrowie oraz stan posiadania. Technikę spopularyzował film „Sekret” australijskiej producentki i scenarzystki Rhondy Byrne. Zdaniem autorki pozytywne wyobrażenia generują sukces, o czym przekonało się wielu artystów i naukowców. Myśli niczym magnes przyciągają rzeczy. Warto więc, aby były pozytywne i konstruktywne, pozbawione lęku i niepewności . A ufne przekonanie, że się urzeczywistnią wpływa na skuteczność i jest sekretem całej metody.

Prawo przyciągania z psychologicznego punktu widzenia

Prawo przyciągania nie jest obce psychologii. Wykształcenie w sobie pozytywnego myślenia, które pozwala czuć się lepiej, to podstawa wielu terapii. Przykładowo, w podejściu poznawczo–behawioralnym właściwe nawyki myślowe są ważne, ale nie można się do nich ograniczać. Konieczne jest też działanie. Prawo przyciągania to jednak dobry punkt wyjścia na drodze samorozwoju. Jest dla psychologii niczym samospełniające się proroctwo. Oczekiwania, co do celu, zmieniają bowiem ludzkie zachowanie i sprawiają, że staje się on realny do osiągnięcia.