Kontrowersyjna i niewinna zabawa polegała na upodobnieniu się do bohaterów z kreskówki Shaun the Sheep. Internauci nie mogą w to uwierzyć i są wściekli. Pewne grupa znalazła się w poważnych tarapatach. To dlatego, że malowanie twarzy na czarno stało się obecnie poważnym tabu. Ludzie organizowali niewielkie imprezy i po prostu malowali twarze na czarno, a wielu internautów uznało to za tzw. blackface.

Na czym polega blackface?

Wiele osób boi się malować twarze na czarno, ponieważ może to być obraźliwe dla osób czarnoskórych. Niesławny blackface oznacza makijaż używany do portretowania czarnych ludzi w stereotypowym stylu. Dlatego dziś tak bardzo malowanie twarzy na czarny kolor stało się kontrowersyjną rzeczą. Krótki film na tiktoku obejrzało prawie 25 milionów razy, a wielu komentatorów nie mogło uwierzyć, że ktoś odważył się pomalować sobie twarz na czarno.

Komentarze internautów

Pod filmem znaleźć można wiele negatywnych komentarzy, jak np.: „Czy oni wiedzą co zrobili?”, „Dlaczego oni to zrobili”, „Czy naprawdę nikt z nich się nie domyślił co może to przypominać?”.

Uważa się, że osoby te miały świadomość, że narysowane w ten sposób twarze przypominać mogą blackface, czyli temat który polaryzuje większość Amerykanów. Na przykład, czy mieszkaniec Indonezji ma obowiązek przestrzegać wszystkich zasad panujących w kulturze zachodniej? A może ktoś znajdujący się w innej części świata ma obowiązek przestrzegać wszystkich zasad panujących w kulturze wschodniej? Czy zalew negatywnych komentarzy jest w tym przypadku uzasadniony?

@vinaputrip

Sehari jadi shaun the sheep 🌱🐑 #galladinner #shaunthesheep #team #costum #magelang

♬ الصوت الأصلي – Boygirlsong